Reklam

Vekil İmam- Hatip Alım İlanı

Aşağıda unvanı, hizmet sınıfı, kadro adedi, münhal kadronun bulunduğu yazılı olan kadroya Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 18. maddesine göre yarışma sınavı ile Vekil İmam-Hatip alımı yapılacaktır.

Vekil İmam- Hatip Alım İlanı
17 Temmuz 2021 - 10:16
SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan "Ortak Nitelik" şartını taşımak.
İmam-Hatip unvanı için İmam-Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak.
Erkek olmak.
2020 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri puan almış olmak,
2020 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri puanı olan müracaatçı olmaması halinde KPSS(DHBT)'ye girenler arasından İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılacak mülakat sınav neticesinden en yüksek puan alanın ataması yapılacaktır.
Halen vekil olarak görev yapıyor olmamak.
Terör örgütlerince veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı tespit edilenler sınavı kazansalar bile görevlendirme yapılmayacağı gibi hiçbir hak iddia edemeyeceklerdir.

SINAV İLANI İÇİN TIKLAYINIZ...

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar, bu şartları taşıdıklarına dair belgelerle birlikte 16/07/2021 tarihinden 30/07/2021 tarihi mesai bitimine kadar İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir ve sınavın yapılacağı 03/08/2021 Salı günü saat: 09:30' da Müftülüğümüzde hazır bulunmaları,
Postadaki vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

İş Talep Formu
Sabıka Kaydı
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi.
KPSS (DHBT) Sonuç Belgesi.
Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi.
1 adet vesikalık fotoğraf.SINAV İLANI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUMLAR

  • 0 Yorum