Reklam

Vali Akın'dan Ahi Evran'ın Torunlarına Çağrı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” isimli kampanyaya Ahi Evran'ın torunlarından destek istedi.

27 Temmuz 2018 - 08:56 - Güncelleme: 27 Temmuz 2018 - 10:17

Kırşehir İl Müftülüğüne yaptığı ziyaret sırasında kampanya ile ilgili konuşan Vali Akın, bağışlanan kurbanların dünyanın çeşitli ülkelerindeki mazlum ve mağdur insanlara ulaştırılacağını söyledi.

Kurbanların İslami usullere göre kesilerek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarına, afet bölgelerine ve kıtlıkla mücadele eden ülkelerde yaşayan insanlara ulaştırılacağını belirten Vali İbrahim Akın; “Bağışlanan kurbanlar, yurt içinde ve dünyanın 145 farklı ülkesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın işbirliği ile başlatılan “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” isimli kampanyaya halkımızdan destek bekliyoruz.

Temelinde yardımlaşma ve dayanışma olan Kurban Bayramı vesilesi ile kampanyaya destek vererek duyarsız kalmayalım.

Sofrası herkes açık olan, her zaman mağdurların yardımına koşan Ahi Evran’ın torunları olan Kırşehirlilerin bu kampanyaya destek vermelerini bekliyorum” dedi. Vali İbrahim Akın da Türkiye Diyanet Vakfına Kurban Bağışında bulundu.

Diyanet ve diğer kamu personeli alım haberlerinden, gündemdeki haberlerden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından herkesten önce haberdar olabilmek için Dini Gerçek Haber'in mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz. 

ibrahim akın tdv ile ilgili görsel sonucu

YORUMLAR

  • 0 Yorum