AÖF sınav soruları ve cevapları 2019!

AÖF sınav soruları ve cevapları 2019 acıklandı..

AÖF sınav soruları ve cevapları 2019!

AÖF sınav soruları ve cevapları için heycanlı bekleyiş sona erdi. 

Açık Öğretim Fakültesi’nde okuyan öğrenciler 12 Ocak – 13 Ocak 2019 tarihlerinde final sınavına girdi. Anadolu Üniversitesi, vize ve finallerde sorduğu soruları Anadolu Üniversitesi e-Kampüs sayfasında yayınladı. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF e-Kampüs sayfasına gitmek için tıklayınız

HANGİ HARF NOTU BAŞARISIZ SAYILIR?

Açıköğretim sisteminde "Başarı Notu" alt sınırı uygulanır. "Başarı Notu" alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30'dur.

30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’tir. Harf notları bir dönem sonunda oluşan başarı notunuza göre belirlenmektedir. Her bir ders için öğrencilerin başarı notunun harf notunun karşılığı, o dönem dersi alan öğrencilerin başarı düzeyine göre değişebilmektedir.

Bir örnekle anlatacak olursak, öğrencinin Türk Dili I dersinin 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 70 ve o dönem için bu başarı notunun karşılığı “BB” harf notu olabilir. Yine aynı dersten 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 80 olan bir öğrencinin 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki harf notu ise “BB” olabilmektedir. Başka bir örnek de verecek olursak, aynı dönemde bir dersten alınan 58 başarı notu CC harf notuna karşılık gelirken aynı dönem başka bir dersten alınan aynı 58 notu BB harf notuna karşılık gelebilmektedir.

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınav sonuçları, sınavdan 10 gün sonra açıklanıyor. Son sınavlar 13 Ocak'ta yapıldı. Sınav sonuçları, 23 Ocak 2019'da açıklanması bekleniyor.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER