2018 DHBT Sınavına Girecekler Dikkat

2018 DHBT Sınavına Girecekler Dikkat

Ösym tarafından 2018 DHBT sınavına girecek adaylara önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda bu sene DHBT sınavına girmek isteyen adayların Kpss sınavına başvurmaları gerektiği ve daha sonra hangi öğrenim düzeyinde KPSS başvurusu yaptılar ise o alanda DHBT'ye başvurabilecekleri belirtildi.

Kpss Başvuru Tarihi Kaçırılmamalı !

Kpss Ortaöğretim başvurular 19.07.2018 tarihine kadar devam ediyor. Bu alanda DHBT'ye girecek adayları Kpss başvurularını bu tarihe kadar yapması gerekmekte. DHBT sınavı başvuruları ise 9-17 Ekim 2018 tarihinde alınacak. 2018 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı ise 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır.

Ösym Adayları Uyardı !

Ösym tarafından yapılan uyarı şu şekilde;

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. DHBT başvuru işlemleri, 9-17 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenler, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Ortaöğretim Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR oturumuna katılmaları zorunludur.

DİNİ GERÇEK HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemalettin ERGİN
Kemalettin ERGİN - 8 ay Önce

Önlisans mezunlarının KPSS ve DHBT Başvuruları ne zaman

SIRADAKİ HABER