Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan Teşkilatı ve Eğitim Çalışanlarına Önemli Mesaj

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLANdan Teşkilatı ve Eğitim Çalışanlarına Önemli Mesaj

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan Teşkilatı ve Eğitim Çalışanlarına Önemli Mesaj


Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan , Kamu-Sen Başkanı İsmail KONCUK’UN istifa etmesi ve hemen akabinde İyi Parti’ye üye olmasının ardında subliminal mesajlarla dolu bir açıklama yaptı ...
 
Türk eğitim-sen Genel Başkanı Talip Geylan , twitter üzerinden açıklamalarda bulundu .

Kamu-Sen Başkanı İsmail KONCUK’UN istifa etmesi ve akabinde İyi Parti’ye üye olmasının akabinde açıklama yapma gereği duyan Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan ; 1992 yılında sendikanın kuruluşuna ruh veren ilkelerle yola devam edileceğini , hiçbir olay ya da durumun bu istikameti değiştirmeyeceğini , kişisel tercihlerin sendika nezdinde kurumsal bir kıymet ve hükmünün olmadığını açıkladı .

Talip Geylan , vermiş olduğu mesajla ; İsmail KONCUK’UN , İyi Parti’ye üye olmasının kendi tercihi olduğunu , bu durumun sendika nezdinde kıymetinin olmadığının altını çizerken ; 1992 yılında sendikaya ruh veren ilkelerin adresinin de Türk Milliyetçiliği ve bu fikirlerin banisi Milliyetçi Hareket Partisini işaret etti .

Sonuç olarak ; Türkeğitimsen Genel Başkanı Talip Geylan ; İsmail KONCUK’UN , İyi parti tercihinden sonra yaptığı açıklama ile KONCUK’UN kişisel tercihinin sendikada hükmünün olmadığını ve Türkeğitimsen’in kıblesinin 1992 yılından bu tarafa olduğu gibi MHP genel merkezi ve Türk Milliyetçileri olacağını işaret etti .

Talip Geylan’ın Twitter’da yaptığı açıklamalar;

banner178
Türk EğitimSen ve TKamuSen,milletimizin asli değerlerinden beslenen yüce bir çınarın dalıdır.TES,kutsal hak mücadelesinin,milli değer ve ülkülerle bezenmiş sendikal mevzisidir.TESin ekseni,bu değerler etrafında sağlam ve tartışılmaz bir duruşun tayin ettiği istikametin kendisidir

Hiçbir kişi, olay ya da durum bu istikameti değiştiremeyecektir. Hangi pozisyonda olursa olsun, kişisel tercihlerin sendikamız nezdinde kurumsal bir kıymet ve hükmünün olmadığının bilinmesini istiyorum.

Kamuoyu çok iyi biliyor ki, “Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” diyen Türkiye sevdalılarının vücuda getirdiği Türk Eğitim Sen, milli varlığı ve vatanseverliği şiar edinmiş yerli ve milli duruşun adresidir.

Bu kutlu birliktelik, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kişisel tercihlerle değil, 1992 yılında bu ocağa ruh veren ilkelerle yön bulacaktır

Varlığımızın ve hedeflerimizin kaynağı olan ilkelerimizin oluşturduğu kuruluş felsefemiz, sendikamızın en önemli güç kaynağıdır. Türk Eğitim Sen olarak, kuruluş felsefemize olan bu sadakatimizin, mücadelemizin ve varlığımızın temelini oluşturduğunun şuurundayız

Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu-Sen, bundan sonra da, eğitim çalışanlarının hak mücadelesinin cesur temsilcisi ve mensubu olmaktan onur duyduğumuz büyük Türk milletinin milli sesi olmaya kuruluş felsefesinden zerre taviz vermeden devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımla.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER