Sözleşmeliler ve Kamu Sorunları Cumhurbaşkanına İlettik

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci katıldığı programda sözleşmeliler,vekil imam, fahri öğreticiler ve ek gösterge sorununu sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim.

Sözleşmeliler ve Kamu Sorunları Cumhurbaşkanına İlettik

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, katıldığı televizyon proğramına konuk oldu. Başkan Kahveci ; gündem de olan ek gösterge, sözleşmeliler, vekil imam ve geçici fahri öğreticilerin taleplerini tekrar cumhurbaşkanımıza ilettim.

EK GÖSTERGE VE KAMU SORUNLARI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEKRAR SÖYLEDİM

banner178
Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yaptığı konuşmada “KİK heyeti olarak Cumhurbaşkanına yaptığımız ziyarette çalışma hayatı ve sendikal alana ilişkin bir çok konuyu dile getirme fırsatımız oldu. Cumhurbaşkanımıza kendi verdiği söz olan ek gösterge konusunun kamuda ciddi heyecan yarattığını ve beklenti oluştuğunu ifade ettim. Bu konuda sadece dört meslek grubu değil tüm kamu çalışanlarını kapsayıcı bir adım atılması gerektiğini belirttim.

Sayın Cumhurbaşkanı da verdiği sözün arkasında olduğunu, parlamento açıldığı anda TBMM Genel kuruluna ilk olarak bu konunun geleceğinin altını çizdi. Türkiye Kamu-Sen olarak bu konunun takipçisi olduğumuzu bir kez daha yinelemek isterim. Biz bu konuda çok ciddi bir çalışma yaptık ve bu çalışma şu an TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bekliyor. Bu çalışmadan hareketle bütün kamu çalışanlarını kapsayan bir ek gösterge düzenlemesi yapılabilir. Yarın TBMM Başkanı sayın Mustafa Şentop’u da ziyaret edeceğiz. Bu konu ve diğer meseleler yine gündemimizde olacak.

SÖZLEŞMELİLERİN VEKİL İMAM FAHRİ VB SORUNLARINI BEŞ TEPEYE TAŞIDIM

Genel Başkan Önder Kahveci konuşmasına gündemi meşgul eden sorunları dile getirdi;  “Türkiye Kamu-Sen sözleşmelilerin durumunu yakından bilen ve onların yanında olan bir konfederasyondur. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcısı ile yaptığımız görüşmelerde yine onların sesi olduk. Aile bütünlüğü, sağlık, eğitim durumları gibi yaşadıkları meseleleri gündeme taşıdık. 2011 ve 2013’de nasıl bu insanlara kadro verildiyse yine verilmelidir. Sözleşmeli, vekil, Fahri, geçici vs, bütün bunlar kaldırılmalı ve iş güvencesi olan tek tip bir istihdam modeli uygulanmalıdır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 10:53
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geçici öğretici...
Geçici öğretici... - 1 ay Önce

7 yıldır başarılı bir şekilde hizmet ediyorum severek ama bir düzenleme olmalı kullanmayın bu insanları artık.bu kadro kelimeleri de çok duyduk hepsi boş biz işimize bakalım

Fahri
Fahri - 1 ay Önce

8 yıldır geçici öğretisiyim mesleğimi severek yapıyorum artık sınavlara göre göre yoruldum kadro bekliyoruz

Geçici öğreticilerden
Geçici öğreticilerden - 1 ay Önce

Yıllardır hep aynı vaadler. Umutlarla oynamanında bir sınırı olmalı. Meb bile 5 yıl çalışan geçici öğretmenlerini mağdur etmedi. Aynı alımı Diyanetten de bekliyoruz.. Diyanet duysun artık bizi..

Gecici ogretici
Gecici ogretici - 1 ay Önce

Sadecece oyalama taktigi var illettinizde sanki oluverdi bence daha cok iletirsiniz

Mazlumlar
Mazlumlar - 1 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanın fahri geçici vekiller neden umrunda olsun.Nasıl olsa keklik seçmen grubuna giriyorlar.Rize de bayan hocalar kadro istediler akıl almayan bir cevap verdi emin olun CHP kökenli bir c.başkanı olsa idi kadro verirdi.çünkü keklik seçmen grubunda olmuyor CHP zihniyetine göre...herkese apur şupur fahri geçici vekillere şükür edin der c.başkanı...
Kalbimizi çok kırdı hemde çookk

Geçici
Geçici - 1 ay Önce

Sürekli sinavlara giriyoruz yanimizda calisan iskur işçisi kadar degerimiz yok ssk az yattigi icin emeklilik hayal 8 sene oldu 1 yillik ssk yok ișimizi severek yapmasak bu kadar sene calimayiz karsiliğini rabbimden bekliyoruz inşAllah lakin bu sartlarda bu kadar sinava girmekten yaslandik .

SIRADAKİ HABER