Sözleşmeliler ve 3600 Ek gösterge Yeniden Düzenlenmeli

Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın 6. Genel Kurul toplantısında 3600 ek gösterge ve sözleşmeliler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözleşmeliler ve 3600 Ek gösterge Yeniden Düzenlenmeli

Memur-Sen’in 6.Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gündem de olan 3600 ek gösterge ve sözleşmeliler hakkında açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; “Önümüzde bir toplu sözleşme süreci var. Yasanın ve masanın bütün zaaflarına karşın, bu toplu sözleşmede de kazanımlarımızı koruyacak, yeni kazanımlara imza atacağız. Mesela; Sözleşmeli istihdam konusu… Kamuda tek istihdam şekli kadrolu olmalı; sözleşmeli istihdam son bulmalı diyoruz. Sözleşmeli istihdam kaldırılıncaya kadar; Mevcut bütün sözleşmeliler arasındaki izin, sosyal hak ve tazminatlar eşitlenmeli. 3600 ek gösterge, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli; kadro ve derece sınırlamaları kaldırılmalı. 4688 Sayılı Toplu Sözleşme Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine uyumlu hale getirilmeli. Hem masa, hem de yasa daha adil bir toplu pazarlık düzeneğine kavuşmalı. Kamu görevlilerinin bütçeden aldığı pay artmalı, Enflasyon farkı 6 aylık dönemlerde değil, Eşel Mobil sistemine göre verilmeli” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Avsali
Avsali - 3 ay Önce

Sözleşmelilerin zulmüne son verin artık.

Guzel
Guzel - 3 ay Önce

Toplu sözleşmede yine %10 ile meydana çıkar hava atarsınız.sonrada%3-4 e evet dersiniz.bu mu sizin savunma hakkınız.

Boş
Boş - 3 ay Önce

Masaya oturunca bunları unutuyorsunuz.....

SIRADAKİ HABER