Memurların Seçim Öncesi Talepleri !

Türkiye Kamu-sen başkanı Önder Kahveci’den önemli açıklamalar! “memurların 31 mart öncesi talepleri var!”

Memurların Seçim Öncesi Talepleri !

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder KAHVECİ 31 Mart seçimleri öncesinde hükümetten memurlar adına taleplerini dile getirdi. Memurların yaşadığı sıkıntılara değinen KAHVECİ taleplerini maddeler halinde açıkladı. İşte o talepler:

banner178
1-) Kamuda 'ücretle öğretmen', 'vekil imam' gibi statüler kaldırılıp kadro verilmeli. 2011 ve 2013'te sözleşmeliler bir kereye mahsus kadroya geçmişti. Şimdi de 200 bin çalışanın kadroya geçmesini istiyoruz. Sözleşmeli personelin kamu maliyesine bir yükü yok. Sadece iş güvencesi, aile bütünlüğü, tayin ve görevde yükselme hakkı kazanacaklar.

2-) Talebimiz, asgari ücretlilerde olduğu gibi memurlarda da verginin yüzde 15'e sabitlenmesi. Memurlar, nisan ayında yüzde 20'lik dilime, kasımda da yüzde 27'lik dilime giriyor. Ocak ve temmuzda verilen zamlar, vergi nedeniyle memurun cebine yansımıyor. Adeta eriyip gidiyor.

3-) Üniversite mezunu, hatta yüksek lisans mezunu hizmetliler var. Onlara kadro verilmeli. Nasılsa yeni hizmetli alınmıyor. Eskilere bir kerelik kadro verilmesinin bir zararı olmaz.

Hükümetin bu talepleri vereceği cevap merak konusu olurken, seçim öncesi olumlu bir haber bekleyen memurlar sosyal medyada bu konuları tartışmaya başladılar bile.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 17:32
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
VERMEZLER SAYIN BŞKNIM BUNLARDA AÇIMA MERHAMETSİZ
VERMEZLER SAYIN BŞKNIM BUNLARDA AÇIMA MERHAMETSİZ - 3 ay Önce

BUNLAR FETONUN KURDUĞU TEZGAHIN SİYASET 15 TEMMUZ MİLLETE KUMOAS KURAN EKİBİN AMİRLERİ MİLLET VEKİL SİYASETCI BROKRASILERİ BUNLAR ÜLKEYE HAİNLİK YAPTI SİZİMİ DÜŞÜNECEK BU MİLLETE MÜSTEHAK OLSUN YAZIKLAR OLSUN SANA SIZE OY VEREN AİLE EŞ ÇOLUK ÇOCUĞUNU SATAN HAİN ANBE BABALAR. HALA DARBE EVLADINA VURULMUŞ SENİN UMRUNDA DEĞİL BU GENÇLERİNE HAŞNLIK YAPAN SANA MI GÜN YÜZÜ GÖSTERECEK YAZIKKAR OLSUN

Nurullah hoca
Nurullah hoca - 3 ay Önce

Sözleşmeli ye kadroyu bekliyoruz.

SIRADAKİ HABER