Memur-Sen , Memurlar da bayram ikramiyesi istiyor!

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, bu yıl emekliler gibi memurlara da dini bayramlar öncesinde ikramiye verilmesi talebinde bulundu.

dinigercekhaber.com
Memur-Sen , Memurlar da bayram ikramiyesi istiyor!

Hükümetin, söz konusu talebi sadece emekliler için dikkate almasının, kendilerini şaşırttığını ifade eden Tonbul, "Gelir vergisi yükü altında ezilen kamu görevlilerimiz için istediğimiz bu haklı talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünüyoruz" dedi

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı açıklamada, hükümetin Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere biner lira ikramiye verecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Bayram ikramiyesinin, toplu sözleşme talepleri arasında olduğunu anımsatan Tonbul, o dönem bunu hem emekliler hem de memurlar için istediklerini belirtti.

Hükümetin, söz konusu talebi sadece emekliler için dikkate almasının, kendilerini şaşırttığını ifade eden Tonbul, şöyle konuştu:

Hükümet seçim öncesi emeklilerimizin yüzünü güldürdü, şimdi sıra kamu görevlilerimizde. Kamu görevlileri olarak emeklilere verilen ikramiyenin memurlara da verilmesini istiyoruz.

Gelir vergisi yükü altında ezilen kamu görevlilerimiz için istediğimiz bu haklı talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünüyoruz. Hükümetten, Ramazan ve Kurban bayramlarında kamu görevlilerimize biner lira bayram ikramiyesi müjdesini, en kısa sürede duymak istiyoruz."

İKRAMİYELER HAZİRAN AYININ İLK HAFTASINDA

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye verileceği, Başbakan Binali Yıldırım tarafından 30 Nisan'da açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise ikramiyelerin, haziranın ilk haftasından itibaren ödeneceğini duyurdu.

Dosya bazlı olacak ikramiyeler kapsamında, emeklinin kendisine bin lira, ölüm aylığı alan hak sahiplerine aylık hisseleri oranında, iş kazası geçirenler ve meslek hastalığı olanlara ise iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.

İkramiyeden, Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık alan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bu nedenlerle hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
IKRAMIYEYI  BIRAK MEMURLUGU  BİLE KALDIRACAK BU  IKTIDAR
IKRAMIYEYI BIRAK MEMURLUGU BİLE KALDIRACAK BU IKTIDAR - 6 ay Önce

BU İKTİDAR MUHALEFETTE BİLE BU MİLLETE ZAM VERDIRMEZ IKRAMIYE VERDİ EMEA KADRO VERDİ RMEZ

AYNEN BENCEDE KAMUDA Kİ 657YI KALDIRMAK HERKESİ İKİ DUDAK ARASINA ALIP
AYNEN BENCEDE KAMUDA Kİ 657YI KALDIRMAK HERKESİ İKİ DUDAK ARASINA ALIP @IKRAMIYEYI BIRAK MEMURLUGU BİLE KALDIRACAK BU - 6 ay Önce

PARTİ TEŞKİLATLARI CEMAATLERE VE DERNEKLERE PEŞKEŞ ÇEKİCEK BU IKTIDAR BU MİLLETE İYİ GÜN GÖSTERMEDİ KADRO VERMEYİ BIRAK ELINDEKI KADROYU ALMASSA BEN BURDAYIM ZATEN BAŞBAKAN AÇIKLADI KADRO ARTIK YAŞIMIYOR BU ÜLKE DEDİİ HERKES AYNI OLMALI SÖZLEŞMELİ SİTARÜSÜNDE OLMALI DEDİ

SIRADAKİ HABER
Web Analytics