Kamu Görevlilerin Beklentileri !

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşması üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Teşkilat Buluşması’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlilerinin beklentilerini dile getirdi.

Kamu Görevlilerin Beklentileri !

Bursa Merinos Fuar Alanı’nda düzenlenen Teşkilat buluşmasına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Bem Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, İçişleri Eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Memur-Sen İl Temsilcisi Gökhan Yünkül, Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ve 2 bine yakın teşkilat mensubu katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen Büyük Teşkilat Buluşması’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen’in 27 yıllık tarihinde pek çok engeli aşarak bugünlere ulaştığını belirterek teşkilatın hiçbir zaman milletle karşı karşıya gelmediğini, her zaman milletle yan yana yürüdüğünü, millet iradesini her zaman değerli kıldığını vurguladı.

Yalçın, Memur-Sen’in hak arama mücadelesini hiçbir zaman vandallıkla yapmadığını ifade ederek “erdemli sendikal hareket, başladığı günden bugüne kadar hakkını aradı, haddini aşmadı, başkasının hukukuna girmedi, milletin yanında saf tuttu. Çünkü bu teşkilatın derdi millet, kendi millet, yükü yeniden medeniyettir. Onun için sizlere yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Üyelerin temel hak ve özgürlükleri, mali ve sosyal hakları başta olmak üzere, Türkiye’nin demokratik zemininin güçlenmesi, ülkenin üzerindeki vesayet gölgesinin kalkması, ham demokrasinin tam demokrasi olması için hep pozisyon aldıklarını, dik durduklarını, milletin iradesinin yanında olduklarını dile getiren Yalçın, şöyle devam etti: “Bu ülke bir daha kaybetmesin istiyoruz, istikrarlı yürüsün istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne omuz verişimizin, sahaya inip ter akıtışımızın altındaki hikaye bu.”

“31 Mart’ta Kimi Üyelerimiz Aynı Zamanda İş Verenlerini Seçecekler”

banner178
Konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerine de değinen Yalçın, Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen ve üyelerinin aynı zamanda iş veren seçeceklerini ifade ederek belediye çalışanlarının beklentilerini dile getirdi. Yalçın, belediye çalışanlarının beklentilerini, taleplerini göz önünde bulundurmadan belediyeciliğin verimli yürümeyeceğini ifade etti. Yalçın, belediye çalışanları için SDS talebinde bulundu.

Memur-Sen Sorumluluk Almaya Devam Ediyor

Memur-Sen’in 1 Milyon üyesiyle daha güçlü ve daha kararlı olduğunu belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise Memur-Sen’in bir emek hareketi ve aynı zamanda erdemliler hareketi olduğunu belirterek “Memur-Sen bu ülkede sendikacılığı ideolojik bir zeminden çıkarıp hak ve özgürlük zeminine getiren, emek ve alınteri mücadelesini hakkıyla yerine getiren bir teşkilattır. Onun için bu ülkede özgürlük ve demokrasi adına bir mücadele, bir sorumluluk varsa Memur-Sen o taşın altına elini koyar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 14:23
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 3 ay Önce

Bunların sorumluluğu çok ağır maalesef yerine getirmiyorlar

Ali demir
Ali demir - 3 ay Önce

Memur sen kısacası memurlar için sadece laf üretimi yapıyor

SIRADAKİ HABER