İSRAİL ASKERLERİNİN FİLİSTİN`LİLERE YAPTIKLARI VAHŞETİ KINIYORUZ !

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL, İsrail askerlerinin Filistinlilere yaptıkları vahşeti kınadı.

İSRAİL ASKERLERİNİN FİLİSTİN`LİLERE YAPTIKLARI VAHŞETİ KINIYORUZ !

Genel Başkan Ünal açıklamasında şunları söyledi:

"Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump`ın provokasyonları devam ediyor. Kudüs`ü İsrail`in sözde başkenti olarak tanımasıyla başlattığı kargaşa ortamına elçiliği Kudüs’e taşımasıyla bir yenisini ekleyerek kargaşa ortamını sağlamıştır.

Aklı başında bütün ülke yöneticilerinin ve ülkemizin ısrarlı uyarılarına rağmen Trump’ın oluşturduğu karmaşa ortamının ve İsrail yetkilileri ile Ortadoğu’yu kan gölüne çevirme projesini adım adım uygulamaktadır. Bugün itibariyle İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu kırkın üzerinde Filistinli hayatını kaybetmiştir. 1700’ün üzerinde Filistinli de yaralanmıştır. Bu da göstermektedir ki Trump amacına ulaşmıştır. Bir an önce İslam dünyası ve hür dünya konuya acilen el koymalıdırlar. Yoksa sonu alınmaz bir kargaşa ve karmaşa ortaya çıkacaktır.

Asırlarca huzur içinde yaşayan ve yaşaması gereken, özel bir mekân olan Kudüs’ün, kendini bilmez kan emiciler tarafından kan gölüne çevrilmesi asla ve asla kabul edilemez.

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, bütün ülkeler, kurum ve kuruluşlar ABD ve İsrail’in bütün insanlığa hakaretini kınamak, durdurmak zorundadır. İnsanlık Kudüs’te ayaklar altına alınmıştır. Hakarete uğramıştır. Tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. Bu yapılanlar ABD ve İsrail’in tarihinde kanlı bir leke olarak daima kalacaktır ve anılacaktır.

Mübarek Ramazan ayına gireceğimiz şu günde katillerin yapmış olduğu bu katliamı bu vahşeti şiddetle ve nefretle kınıyorum. Vefat edenlere rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

Unutulmaması gereken şudur ki, mazlumların ahı İsrail’i de ABD’yi de Trump’ı da kahru perişan edecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER