Günlerin Efendisidir Cuma

Nevşin Mengü'nün sunduğu programa konuk olan Sözde gazeteci Ayşenur Arslan, Cuma gününün kutsal bir gün olmadığını söyleyerek Müslüman camiasını büyük üzüntüye

Günlerin Efendisidir Cuma

Deutsche Welle'de Nevşin Mengü'nün sunduğu programa konuk olan Sözde gazeteci Ayşenur Arslan, Cuma gününün kutsal bir gün olmadığını söyleyerek Müslüman camiasını büyük üzüntüye soktu.

Sarf ettiği skandal sözlerle ülkemizde yaşayan milyonlarca Müslüman’ın inançlarına dil uzatan Arslan’ ı Dinbirsen ailesi olarak kınadığımızı tüm kamoyunun bilmesini isteriz.

Çalışan- Sen ve Dinbirsen Genel Başkanımız Sayın Yusuf Özdemir; Ülkemizde Yandaş medya aracılığı ile isteyen istediğini söylüyor. İnsanların sözde özgürlükleri savunan, bu kendini bilmez hadsizlerden beklenen davranışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup dini İslam olan bir ülkede "Allah'a emanet olun, Kandiliniz mübarek olsun, Rabbim sizi korusun" şeklindeki cümlelerden rahatsız olduğunu belirteceksin. Bu nasıl bir zihniyet Allah aşkına,,  Bizlere Şahdamarımızdan daha yakın olan Rabbimizi anmak neden bu kadar bu düşünceye sahip olan insanları üzer.

banner178
GÜNLERİN EFENDİSİDİR CUMA..

Bizim Kutsal kabul ettiğimiz bu mukaddes günün anlam ve önemini anlamalarını zaten düşünmüyoruz, Yahudilere verilen cumartesi ya da Nasaraya verilen Pazar günüdür onlar için önemli olan.

Dış mihrapların oyunları bitmek bilmiyor geçtiğimiz aylarda  “Kara Cuma” diye halkımızın sabrını sınadılar, şimdi bu olay,

BİZİM İNANCIMIZA, İBADETHANEMİZE KARIŞMAKTAN VAZGEÇİN!

Allahü teâlâ Milyarlarca Müslüman için bu günü özel ve mahsus kılmıştır. Cuma suresi sonundaki âyet-i kerimede mealen; (Ey iman etmekle şereflenen kullarım! Cuma günü, öğle ezanı okunduğu zaman, hutbe dinlemek ve Cuma namazı kılmak için camiye koşunuz. Alışverişi bırakınız! Cuma namazı ve hutbe, size, başka işlerinizden daha faydalıdır. Cuma namazını kıldıktan sonra, camiden çıkar, dünya işlerinizi yapmak için dağılabilirsiniz. Allahü teâlâdan rızk bekleyerek çalışırsınız. Allahü teâlâyı çok hatırlayınız ki, kurtulabilesiniz!) buyuruldu. Namazdan sonra, isteyen işine gider çalışır. İsteyen camide kalıp, namaz, Kur'an-ı kerim, dua ile meşgul olur.

Cuma günü Müslümanların bayramıdır. Bildiğiniz üzere İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (S.A.V.), ”Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür. Adem (a.s) o gün yaratıldı, o gün Cennete konuldu ve o gün Cennetten çıkarıldı” şeklinde hadisi bulunmaktadır.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER