Fahri ve Vekilleri Sevindiren Haber

Diyanet-Sen’den Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a Ziyaret

Fahri ve Vekilleri Sevindiren Haber


Diyanet-Sen’den Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a Ziyaret

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve beraberindeki heyet Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ı makamında ziyaret etti.
 

Bayraktutar ziyarette Bozdağ’a Murakıpların durumu, İlahiyat ön lisans mezunlarının sınavsız lisans tamamlaması konusunda iki ayrı dosya sundu.

Bayraktutar ayrıca Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan Diyanet Akademisi’nin bir an önce uygulamaya geçirilmesini ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve Vekil İmam Hatipler’in kadroya alınmasını istedi.

Ziyarette konuşan Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan murakıpların denetleme görevi yaptıklarını hatırlatarak “Murakıplar özlük hakları konusunda da büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Denetleme görevi yapan murakıpların daha verimli çalışması için din hizmetleri sınıfından genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini ve diğer kurumlarda denetim işini yapan kişiler ile özlük haklarının eşitlenmesini istiyoruz” dedi.

Bozdağ’dan Sınavsız Lisans Tamamlamaya Destek

Bayraktutar ayrıca kurum çalışanlarının eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından ilahiyat ön lisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamasını son derece önemsediklerini belirterek bu konuda Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan destek istedi.

Bozdağ, murakıpların statüsünü değerlendireceklerini belirterek sınavsız lisans tamamlamaya da sıcak baktıklarını ve destek olacaklarını söyledi.

Diyanet Akademisi hazırlıklarının ciddi bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Bozdağ, akademinin bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara hız verildiğini belirtti.

Ziyarette Genel Başkan Bayraktukar’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman hazır bulundu.

Bu haberi 4756 kişi görüntüledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
İmam
İmam - 1 yıl Önce

Fahri ve vekillere kadro verilmesi yanlıştır. Hak ihlalidir. Yüzlerce adayın hakkına girmektir. Buna onay verilmez. Bari umutlandırma ey diyanetsen. Sayım zamanı geliyor diye kendinizi küçültmeyin.

Cesur yurek
Cesur yurek - 1 yıl Önce

Ya isķur imamları zaten yeterince hakaret ve rencide edilmeleri yetmezmiş gibi bu talep dışında birakidilar yine..rabbim zulme ugramişlarla beraberdir ins biz buna inanıyoruz.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

İşkur imamlarına da kadro verilsin vekillerden ne farkı var

Le edri
Le edri - 5 ay Önce

Kadro işi yattı galiba

Vasil
Vasil - 5 ay Önce

Insanlara bunca yalan söylediniz.yazıklar olsun.millet de kadroya geçecegim sandı.

BU İKİSİ VEKİL FAHRİ DÜŞMANI
BU İKİSİ VEKİL FAHRİ DÜŞMANI - 4 ay Önce

ŞAKIN İNANMAYIN BU İKİSİ VEKİL İMAMIN İZİNLERİNİ KALDIRDI 2014 YILINA KADAR HAFTALIK YILLIK VE RAPOR HAKKIMIZ CENAZE İZİNİMİZ VARDI BUNLAR KALDI YAZIKLAR OLSUN

SIRADAKİ HABER