Ek Gösterge Kapsamı Genişletilmeli !

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İzmir’de düzenlenen teşkilat buluşmasında konuştu. Yalçın İzmir’den seslendi, “Ek Göstergenin kapsamı genişletilmeli” çağrısında bulundu.

Ek Gösterge Kapsamı Genişletilmeli !

Eğitim Bir-Sen İzmir Buluşması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eski Ekonomi Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, 1 no’lu Şube Başkanı Ali Kaya, 2 No’lu Şube Başkanı Sevgi Kocaoğlu, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 27 yıllık sendikal tarihlerinde yüzlerce kazanıma, araştırmaya, rapora imza attıklarını, çözülemez denilen sorunların çözümünü sağladıklarını; söylemleriyle, eylemleriyle birçok haksızlığı giderdiklerini ve tarihe geçen çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik terör saldırısını da kınayan Yalçın, Charlie Hebdo için bir araya gelen dünya liderlerinin, Yeni Zelanda’daki vahşet için de bir araya gelmesi gerektiğini dile getirerek, saldırıyı lanetledi.

Ek Göstergenin Kapsamı Genişletilmeli, Öğretmenlik Meslek Kanunu Daha Fazla Sürüncemede Bırakılmamalıdır
Eğitim çalışanlarının acil çözüm bekleyen sorunlarına da dikkat çeken Yalçın, “Ek gösterge konusunda daha fazla zaman geçirilmeden adım atılmalı, çalışma, bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Öğretmenlik Meslek Kanunu, beklentileri karşılayacak biçimde hazırlanarak bir an önce hayata geçirilmelidir. Sözleşmeli personel uygulaması eğitimde de kamuda da sona erdirilerek aileler kavuşturulmalı; çocuğuna hasret öğretmen, annesinden babasından uzak öğretmen çocuğu dramı bitirilmelidir” şeklinde konuştu.

Eğitimcilerin gelir vergisi yükünün azaltılması, ek dersten vergi alınmaması gerektiğini dile getiren Yalçın, şunları söyledi: “Kalkınmada öncelikli bölgelerde görev yapan eğitimcilere ilave mali ve sosyal haklar verilmelidir. Hafta sonu öğretimi için verilen ek ders ücreti, hafta içi eğitim veren öğretmenlere de ödenmelidir. Üniversitedeki idari personelin maaşı da motivasyonu da artırılmalı, ayrımcılık anlamına gelebilecek uygulamalar kaldırılmalıdır. Darbe ürünü kılık ve kıyafet yönetmeliği değiştirilmeli, devlet, kamu görevlilerinin ne giyeceğine karar vermekten vazgeçmelidir.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi ise programa katılan teşkilat mensuplarına hitap ettiği selamlama konuşmasında Memur-Sen’in Türkiye’nin demokratikleşmesinde önemli bir payı olduğunu vurguladı.
Öte Yandan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Ömer Yahşi’yi makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 11:34
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
hafize babası
hafize babası - 4 ay Önce

kuran kurslarına hafızlar niye az alınıyorda 300 tane ilahiyatlar 2000 adet alınıyor adaletli alınsın ilahiyatlar ögretmen olarak alınsın hafızlarda kuran kurslarına hoca olarak alınsın bunu yetkililere ulaştırırsanız sevinirim cocuklarımız hafızlık okumasınlar dinini ahlakını ögrensinler ve ne yapacaklarsa onu yapsınlar bir yerde adalet yoksa orda sıkıntı var demek hayırlı günler

SIRADAKİ HABER