Diyanet-Sen’in Teklifi TBMM Gündeminde

4/B sözleşmelilerin 3+1 formülü hayata geçiyor.

Diyanet-Sen’in  Teklifi  TBMM Gündeminde

Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan 4-B Sözleşmeli personelin kadroya geçmesi için istediği 3+1 formülü hayata geçiyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Sözleşmeli Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ile Sözleşmeli Öğretmenlerin 3+1 düzenlemesiyle,3 yıl sözleşmeli 1 yıl kadroya atandıktan sonra bulunduğu yerde görev yapıp tayin isteme hakkına sahip olabilmesi için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifinde bulunduklarını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan sözleşmeli personele 4+2 düzenlemesi ile kadroya geçiş şartı getirilmişti.

Diyanet-Sen hem Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ile hem de siyasilerle görüşmelerinde bu sürenin çok uzun olduğunu belirterek 3+1 şeklinde yeniden düzenlenmesini istemişti.

Diyanet-Sen’in çalışmaları sonuç verdi ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, sözleşmeli personel için 3+1 düzenlenmesini de kapsayan eğitim ile ilgili bir kanun teklifini TBMM başkanlığına sunduğunu açıkladı.

Diyanet haber

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 14:06
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Afyoni
Afyoni - 1 ay Önce

Peki önce arananlar mi yeniler mi

Salih
Salih - 1 ay Önce

Ne zaman neticelenir peki. Bu konuda hiç-bir yerde bilgiye rastlamadık

Davut
Davut - 1 ay Önce

Su an sözleşmeli personeli kapsıyor mu bu madde hala öyle bir sey yok

Ensar yılmaz
Ensar yılmaz - 1 ay Önce

4 2 eski sözleşmelileri kapsamamıştı, 3 1 herkesi kapsıyacak mı yoksa yine durum belirsiz mi bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

Yusuf ÇAVUŞ
Yusuf ÇAVUŞ - 1 ay Önce

Bu kanun önce ki atanan sözleşmeli diyanet personelini de kapsayacak mı acaba önemli olan bu ben mesela 2014 yılında atandım ve hala sözleşmeli olarak devam ediyorum. İnşAllah bizi de kapsar yoksa hiç bir önemi kalmıyor.

SIRADAKİ HABER