Diyanet-Sen'den Ramazan Bayramı Mesajı

Diyanet-Sen'den Ramazan Bayramı Mesajı

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Ramazan Bayramı münasebeti ile yayınladığı mesajında “Mübarek Ramazan Bayramı’nın ülkemizde ve bölgemizde huzur ve refahı bozmaya çalışanlara karşı birlik beraberlik ve kardeşlik bilincimizin pekişmesine vesile olması dileğinde bulundu. 
 

SENDİKA İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

Bayraktutar , Ülke, millet ve İslâm âlemi olarak bir Ramazan Bayramını daha idrak etmenin sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlarımız her yıl Müslümanlık bilincimizi yenileyen, millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu müstesna günlerdir.” Dedi.

Dünya’nın çeşitli yerlerinde ve özellikle bölgemizde Müslüman kanının akmaya devam ettiğini ve Müslümanların büyük sıkıntılar çektiğini söyleyen Bayraktutar “Maalesef bölgemizdeki karışıklıklar, Suriye’deki iç savaş, binlerce Müslüman’ın ölmesine, binlercesinin yerlerinden yurtlarından göçmesine sebep olmuştur. Myanmar’da Arakan’da Müslüman kardeşlerimize yönelik saldırı ve katliamlar bizleri derinden üzmektedir.

banner178
Müslümanlar olarak nefis muhasebesinin yanında Müslüman kardeşlerim için ne yapabilirim diye düşünme ve dua vaktidir. Bu düşüncelerimizi eyleme geçirme vaktidir. Bayram sabahına acıyla, gözyaşıyla, hüzünle ulaşmış kardeşlerimiz için bayramın bir tebessüme, ferahlığa ve şifaya dönüşmesi adına elimizden geleni yapalım. Huzurevlerindeki yaşlılarımızı, kimsesiz evlatlarımızı, hastane köşelerinde şifa bekleyen hastalarımızı ziyaret edelim bu özel günlerde onları yalnız bırakmayalım. Vatanımızın uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti olan eşleri ve yavrularını unutmayalım. Yurdumuza sığınan biçare mültecileri bayram sevincimize ortak edelim. Bu bayram onlara sadece cüzdanlarımızı değil gönüllerimizi de açalım. Gelin bu bayram iyilikte yarışalım.” İfadelerine yer verdi.

Bayramın, Ramazanda kurulan gönül köprülerini güçlendirmeye vesile olmasını temenni eden Bayraktutar şöyle devam etti:

Aile efradından başlayarak, toplumun her tabakasına, kucak açalım. Bayram alelade bir tatil günü değildir. Onun kıymetini bilelim ve öyle değerlendirelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Allah’tan Ramazan Bayramı’nınhem milletimize, hem gönül coğrafyamıza ve acılar içerisinde kıvranan alemi İslam’a ve camiamıza huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 14:26
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER