Diyanet Sen Yarışma Düzenliyor

DİYANET-SEN’DEN “ÇANAKKALE RUHU” KONULU ŞİİR YARIŞMASI

Diyanet Sen Yarışma Düzenliyor

DİYANET-SEN’DEN “ÇANAKKALE RUHU” KONULU ŞİİR YARIŞMASI

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen Zonguldak Çaycuma İlçe Temsilciliği  tarafından “Çanakkale Ruhu” konulu şiir yarışması düzenlendi.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe temsilcisi Kenan Tunç yarışma hakkında şunları söyledi:

“ Tarihimizde bir dönüm noktası olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 103.yılında her türlü yokluğa rağmen iman ve azimleriyle “Çanakkale geçilmez” deyip büyük bir destan yazan Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve o büyük ruhu canlı tutmak için “Çanakkale Ruhu” konulu şiir yarışması düzenlemiş bulunmaktayız.

Yarışma şartları şunlardır:

Yarışma herkese açıktır.
Şiirde ölçü serbesttir.
Şiirler kısa bir özgeçmiş ile birlikte “sairane@hotmail.de”adresine gönderilecektir.
Şiir daha önce başka bir yarışmada derece almamış olmalıdır.

banner178
Yarışmaya son katılım tarihi 09 Mart 2018’dir.
Yarışma sonucunda dereceye giren şairlere çeşitli kitaplar hediye edilecektir.
Yarışmada ilk 5’e giren şiirler daha önce açıklanacak ancak sıralama 16 Mart 2018 Cuma günü saat 19.00’da Çaycuma Kültür Merkezinde yapılacak olan programda açıklanacaktır.
Yarışma sonucunda dereceye giren ilk 3 şiir, 16 Mart Cuma günü Çaycuma Kültür Merkezinde sendikamız tarafından yapılacak olan “Çanakkale Marşları ve Kahramanlık Türküleri” programında okunacaktır.
Bu vesile ile Çanakkale başta olmak üzere içinde bulunduğumuz şu günlerde “Zeytin Dalı Harekatında”  ve diğer zamanlarda cennet vatanımız için canlarını feda etmiş olan bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, bütün katılımcılara başarılar temenni ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 00:11
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER