Diyanet Sen Yalova İl Başkanı Şuayip AKGÜN Kadir gecesi mesajı

 Diyanet Sen Yalova İl Başkanı Şuayip AKGÜN Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

 Diyanet Sen Yalova İl Başkanı Şuayip AKGÜN Kadir gecesi  mesajı

 Diyanet Sen Yalova İl Başkanı Şuayip AKGÜN Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
     

Başkan Akgün; mesajında, rahmet, bereket ve arınma mevsimi olan ramazan ayının son günlerini yaşarken bir Kadir Gecesi'ne daha kavuşmanın sevinci içerisinde olunduğunu ifade etti.
     "İslam alemi olarak hüzün ile sevinci birlikte yaşıyoruz. Hüznümüz Ramazan ayına veda etmemizdendir. Sevincimiz ise; bin aydan hayırlı Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmamızdandır. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kuran-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması; Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Yüce kitabımız, bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu bildirir. Kadir Gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, rahmet ve esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir" dedi.

banner178
Kadir Gecesi’nin önemine değinen Akgün açıklamasında şunları söyledi;
"Bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi, Ramazan ayının önemini daha da belirgin kılmaktadır. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve mekanda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede daha da mayalanacağına ve gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız. Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdak,; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
     Bu duygu ve düşüncelerle İslam aleminin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyorum. 

Diyanet Sen Yalova İl Başkanı Şuayip AKGÜN

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali kara
Ali kara - 3 hafta Önce

Esselamünaleyküm Hocam dilinize ve kaleminize sağlık hayırlı kandiller hayırlı Cuma’lar selam dua ve muhabbetle ALLAH’a emanet olun

SIRADAKİ HABER