Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yanındayız...!

Diyanet İsleri Başkanlığımız, görev ve sunduğu hizmet açısından ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamada çok önemli güzide bir kurumdur.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yanındayız...!

Diyanet İsleri Başkanlığımız, görev ve sunduğu hizmet açısından ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamada çok önemli güzide bir kurumdur.

Devlet millet değerlerini yaşatmak ve korumak amaçlı bir görev üstlenmiştir.

Geniş bir yelpazede sunulan bu önemli ve anlamlı hizmete katkı sağlamak ve destek vermek bir Müslüman olarak inancımızın ve ideallerimizin bize yüklediği ve asla ihmal edemeyeceğimiz milli ve manevi bir vazifedir.

Bu güne kadar sunduğu değerli hizmetleriyle Türk milletinin gönlünde taht kurmuş saygıdeğer bir konuma ulaşmış olmazsa olmazımız olmuş bu güzide Kurumumuza, Diyanet İşleri Başkanı olarak 1924 yılından beri birçok ismi unutulmaz hocalarımız Diyanet İşleri Başkanlığı görevini yapmıştır.

Bunlardan bir tanesi de Prf.Dr. Mehmet GÖRMEZ hocamızdır. Görev yaptığı süre içinde beraber yola çıktığı ekip arkadaşları ile birlikte Başkanlığın prestijini yukarılara taşımak için çalışmaları kimi zaman Kurum çalışanları tarafından kimi zaman vatandaş tarafından takdir görmüş, kimi zaman da eleştirilmiştir.

Her kemalin bir zevali olduğu gibi Mehmet GÖRMEZ hocamızı Diyanet İşleri başkanlığı makamına getiren Siyasi irade 2017 yılında bu sefer emekliliğini istenmiş ve Mehmet GÖRMEZ' i emekliye ayırmıştır.

Türk Diyanet Vakıf Sen Sendikası olarak Mehmet Görmez hocamız döneminde sendikal duruşumuzdan ve sahip olduğumuz değerlerimizden taviz vermeden, milletimize bağlılığımız devletimize sadakatimizle irademizi ve kararlığımızı her alanda yansıttık. uğradığımız haksızlıklar ve sendikal konularda ayrımcılığa maruz kalışımız bile bizleri Kurum aidiyetinden ve makama olan sevgi ve saygımızdan bir şey kaybettirmemiştir.
Bütün bunlarla birlikte Mehmet Görmez hocamıza verdiği hizmetlere teşekkür ederek kendisine her daim sağlık ve afiyetler diliyoruz.

Mehmet GÖRMEZ hocamızın Başkanlıktaki dönemi bitmiştir.
Beyhude girişimler anlamsızdır.

Devletimizin en yüksek siyasi iradesi tarafından takdir edilerek Diyanet İşleri Başkanlığı makamına, kurumun hemen hemen her kademesinde çalışmış, kurumun yapısını misyonunu ve vizyonunu özümsemiş Teşkilat yapısını bilen ve tanıyan, Akademik alanda kariyeri olan, Eğitimci olması hasebiyle Diyanet İşleri Başkanlığının Eğitim hizmetlerine büyük katkılar sağlamış beyefendi ve iyiniyetli Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamız UYGUN GÖRÜLEREK görevine başlamıştır.

Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın Diyanet İşleri başkanlığı görevine başlamasıyla birlikte kendilerinden başka kimseyi bu makamlara layık görmeyen fitne çevreler tarafından düğmeye basılarak Başkanlık içinde olumsuz bir hava oluşturularak kendi amaçlarına hizmet edecek bir ortamın hazırlığına girişmişlerdir.

Belli çevreler ve Özellikle bir fitne haber sitesi tarafından Türk Diyanet Vakıf Sen Sendikasına tecrit ve ötekileştirme ve bitirme amaçlı haberler yapılırken sessiz ve seyirci kalan belli çevreler Diyanet idarecileri bugün olayın vahametini daha iyi anlıyor olsa gerekler.

Hiç bir kimse Diyanet İşleri Başkanlığını kendi emelleri doğrultusunda kullanamaz

Camiamızın içine nifak tohumu ekmeye yeltenemez. Buna yeltenenlere de Diyanet İşleri Başkanlığımız Hukuki zeminde gerekli acil cevabı vermelidir.
Türk Diyanet Vakıf Sen Sendikası olarak Türk Milletinin göz bebeği olan Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve onun değerli Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın her daim yanında olduğumuzu ve Diyanet hizmetlerine katkı sağlamaya devam edeceğimizin bilinmesini özellikle vurgulamak istedim.
Saygılarımla. 


Kenan AK 
Türk Diyanet Vakıf Sen 
Genel Başkan Yardımcısı

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 20:26
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
İBN ABDEEN
İBN ABDEEN - 1 yıl Önce

BAŞKANIMIZ ŞU HADSİZ DİNİ HABERLERE NEDEN SESSİZ KALIYOR ANLAMIYORUM
ADAMLARA BAK BAŞKAN SORGULAYACAK KADAR HADSİZLER

SIRADAKİ HABER