Diyanet Bir-Sen'in Ramazan Bayramı Tebriği

Diyanet Bir-Sen'in Ramazan Bayramı Tebriği

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 15 Haziran’da başlayıp 18 Haziran’da sona erecek olan Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

     Ramazan-ı Şerifin, ülkemiz başta olmak üzere İslam âleminde huşu ile ifa edilen ibadetlere neden olduğunu ve unutulan değerlerin yeniden hatırlandığını belirten Hasan Türüt, 11 Ayın sultanı, ayların en kıymetlisi olan Ramazan-ı Şerifi uğurladıklarını ve bu mübarek ay ile birlikte manevi iklimin coşkusunu yaşadıklarını belirterek şöyle dedi: “Ramazan-ı Şerifi yaşayıp akabinde bayram coşkusunu da hissedebilmek her Müslümana nasip olmaz. Bu güzelliği yaşayan Müslümanlar Allah’ın sevgili kullarıdır ki bu mübarek ayın feyzi ile nasiplenmiş ve yakınlarıyla, komşularıyla ve akrabalarıyla yeniden yaşamın güzelliklerini tadabilmişlerdir.

     Her ne kadar Müslümanların yaşadığı acılarla Ramazan ayımız buruk geçse de, ümmet olarak Ramazan Bayramının huzur için de geçmesi, Müslümanların yakınlarıyla mutluluk için de bayramı kutlamaları dileğimizdir. Zira bayram; mutluluk, sevinç ve Ramazan-ı Şerifi uğurlamanın coşkusu demektir. Umuyoruz ki dünya Müslümanları olarak eksik, yanlış ve hatalı davranışlarımızın ve nefsimizin muhasebesini yapmış olarak yeni bir bayram heyecanını yaşayabiliriz.

SENDİKA İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

     Bu bayram da örf, adet ve geleneklerimize uygun olarak yaşamayı umut ediyoruz. Unuttuğumuz değerlerimizi hatırlamayı, ihmal ettiğimiz görevlerimizi yapmayı, birbirimizi tanımadığımız apartmanımız da komşularımızla selamlaşmayı, hasta olduğunu bilmediğimiz, aç yatıp aç kalktığından bihaber olduğumuz komşularımızı hatırlamayı, kimsesizleri, yardıma muhtaçları ve hastaları ziyaret etmeyi bayramın şevki ile hatırlayıp ifa ederiz.

     İslam toplumlarında her bayramın ayrı bir önemi var. Umulur ki bu bayram da, hem Ramazan-ı Şerifin uğurlanması hem de bu bayramın amacı ve önemi anlaşılarak kutlanır. Bizlerden ilgi bekleyen yaşlılarımızı hatırlamak, öksüz, yetim ve gariplerin yalnız olmadıklarını göstermek Allah’ın emirlerine itaat etmektir. Bu bayram, küslüklere, kırgınlıklara son vermek için fırsattır. Belki bir daha göremeyeceğimiz bu güzel günleri amacına uygun olarak doya doya yaşayalım.

     Ramazan Bayramının, ülkemiz Müslümanları başta olmak üzere ümmetin yaşadığı coğrafya da huzura, mutluluğa, barışa vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Ülkemiz de birlik ve beraberliğe, kardeşlik duygularının gelişmesine, dinimizin emir ve yasaklarına uyan, Kur’an-ı anlayan nesillerin yetişmesine inşallah vesile olur. Bu duygu ve düşünceler çerçevesinde Güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle muhabbetlerimi sunuyorum.”

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER