Diyanet Bir-Sen : Din görevlilerini ayrım yapmadan kucaklıyoruz

Diyanet personelinin hak ve hukukunu korumak amacıyla özveriyle çalışan Diyanet-Bir-Sen, sendika ayırımı yapmaksızın Diyanet çalışanlarını kucaklarken, bütün bölgelerde sendikal çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Diyanet Bir-Sen : Din görevlilerini ayrım yapmadan kucaklıyoruz

       Sendikal çalışmalarını yürüten Diyanet Bir-Sen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Silindir, Diyanet-Bir-Sen, Diyanet personelinin bulunduğu her yerde olacaktır. Amacımız Diyanet personelinin refah düzeyinin yükseltilmesi, huzur, güven ve geleceğinden emin olarak yaşamasıdır, dedi.

       Hamdullah Silindir, açıklamasında şöyle dedi: “Katıldığımız toplantılar da ve ziyaretlerimiz de sendikamıza büyük bir ilgi gösteriliyor. Sendikamıza gösterilen teveccüh, bizlerin çalışmalarına şevk veriyor. Her gittiğimiz yer de din görevlileriyle istişareler de bulunuyoruz. Onların sorunlarını yerinde tespit ederek ilgili makamlara iletiyoruz. Din görevlilerini sendikal ayrımı yapmadan kucaklıyoruz. Bizim sendikamız da ötekileştirme ve ayrımcılık yoktur. Teşkilatımızın bütün personeli bizim kardeşimizdir. Bu nedenle Diyanet-Bir-Sen’e karşı büyük bir ilgi var. Sendikamıza ve şahsımıza gösterilen teveccühten memnun oluyorum.”

SENDİKA İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

       Sendikaların birbiriyle olan çekişmelerinin Diyanet personelini rahatsız ettiğini, çalışma barışını ve huzurunu bozduğu izlenimini edindiğini belirten Silindir, 40 bine yakın diyanet personelinin hiçbir sendikaya üye olmamasının sendikalar tarafından iyi analiz edilmesi gerektiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Diyanet’te sendikalaşma oranı yüzde 68 – 70 düzeylerinde. Bunun nedeni de sendikaların üye kavgasıdır. Birbirlerine hakaret eden sendikalar, teşkilat çalışanlarının sendikalara güvenini azalttığı gibi, olumsuz algı oluşmasına da neden oluyor. Sendikaların, müftülüklerin çalışmalarına gereksiz müdahale etmemeleri, onların çalışmalarına destek vermeleri gerekir. Üye kavgalarının teşkilatlarımız da iş huzurunu ve çalışma barışını bozmasına izin verilmemelidir. Bu nedenle sendikaların dikkatli olması ve özenli davranması gerekiyor.

       Teşkilat görevlileri sorunların çözülmesini bekliyor. Teşkilatımızın daha şeffaf olması beklentiler arasındadır. Diyanet’i büyük ve köklü bir ağaca benzetebiliriz. Personelimiz de bu ağacın dallarıdır. Bu dallardan herhangi birine bir hastalığın sirayet etmemesi için tespit edilen bir hastalığın derhal tedavi edilmesi gerekir. Tedavi de gecikme olursa telafisi imkânsız sonuçlar ortaya çıkar. Diyanet-Bir-Sen olarak, diyanet camiasındaki sıkıntıları, çeşitli problemleri açık açık söylüyoruz, ilgili ve yetkili makamlara iletiyoruz. Önerilerimizi sunuyoruz. Tespit ettiğimiz ve çözülmesi için sunduğumuz öneriler dikkate alınmalıdır.

       Diyanet İşleri Başkanlığında bütün sendika temsilcilerinin katılımıyla üye tespit toplantısı yapıldı. Diyanet Hizmet Kolunda bulunan 18 sendika için de 6. Sıra da yer alarak bir an da dikkatleri çektik. Sendikamız henüz kurulalı 2 yıl oldu. 2 yıl da gösterdiğimiz başarı hem üyelerimiz açısından hem de teşkilatımız açısından güven verici olarak değerlendiriyor. Bu başarı sendikamıza gönül veren yönetim, il ve ilçe başkanları ve üyelerimizle hepimizin başarısıdır. Sendikamıza güvenen ve destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 16:47
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
imam
imam - 1 yıl Önce

başarınızı tebrik ederim birde çankırıya el atın merkezde pek varlık gösteren yok selamlar

Insan
Insan @imam - 1 yıl Önce

Belli oluyor nasil kucakladiginiz Koymussunuz fatihte birini başa, muftulukte dedigim dedik,insanlara tepeden bakiyor insanlari hafife aliyor yazik adamiz diye geciniyorsunuz personel iznine bakan kisiden mumessil mi olur.kendini muftu zannetmiş

SIRADAKİ HABER