Diyanet Bir-Sen'den Kadir Gecesi Mesajı

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 10 Haziran Pazar gecesini 11 Haziran Pazartesiye bağlayan gece kutlanacak olan Kadir gecesi nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Diyanet Bir-Sen'den Kadir Gecesi Mesajı

Kur’ân-ı Kerîm’de methedilen ve en kıymetli gece olan Kadir gecesine erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz, diyen Hasan Türüt,  Allah’ın Müslümanlara lütfettiği bu faziletli gecenin dünyanın birçok bölgesinde coşkuyla kutlanacağını belirterek mesajında şunları söyledi: “Maalesef bir Kadir gecesi daha Müslümanların acıları ve gözyaşlarıyla kutlanacak. Ellerimizi göğe açtığımız zaman o mazlum kardeşlerimiz için de dua etmeyi unutmayalım.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

     Fazîleti ve üstünlüğüyle en kıymetli ve en hayırlı aylardan biri olan Ramazan-ı Şerifi uğurlamaya hazırlanıyoruz. Tüm Müslümanların bu ayın feyzinden nasip almış olmasını ümit ediyoruz. En faziletli ve kıymetli gecelerden biri olması Müslümanlar için büyük anlam taşıyor. Allah, Kadir gecesini Kur'an-ı Kerim'de şu şekilde açıklamaktadır: "Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin?  Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar.  O gece, esenlik doludur. Tâ fecrin doğuşuna kadar." (Kadir Suresi)  

banner178
     Kadir gecesinin manasını idrak ederek iyi değerlendirmek ve o vaktin feyiz ve bereketinden istifâ de edebilmek, bu yararını arttırmak için namaz kılmak, Kur’an okumak, zikir ile meşgul olmak, yüce Allah ‘a niyazda bulunmak, v.b. halis amel ile bu vaktin nurundan faydalanmak Müslümanların kazancı olacaktır.

     Bu gece sadece dünya nimetlerini kazanmak adına değil aynı zamanda ihtiyacımız olan manevi âlemin huzuru ve mutluluğu için de çalışmak gerekir ki bu gece Kur’an okumak, bir günlük kaza namazı kılmak, bol bol tövbe istiğfarda bulunmak, bu geceyi bize ihya etme şansı veren Allah’a şükür etmek, Müslümanları bu gecenin feyzinden nasiplendirir.

     Kadir gecesinde gök ve yer ile bunların arasındaki her şey Yüce Yaratıcı’yı tasdik eder. Umuyoruz ki bu gecenin feyzi ile yapacağımız ibadetlerimiz ile günahlarımızdan kurtuluruz. Cenabı Allah’ın af ve mağfiretine nail olan kullarından oluruz. Bu gecenin bereketinden, takva ve nurundan nasiplenen kullarından oluruz.

     Yüce Allah, mübarek Kadir gecesini hakkıyla ihya eden kullar arasına bizleri de ilhak eylesin. Zatına kul ve Habibine ümmet olma şerefine nail olarak cennetine girmeyi nasip etsin. Bu vesileyle bütün İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesini kutluyor, hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER