Diva-Sen : "KİMYASAL HADIM" Kesin Çözüm mü?

Diva-Sen'den "KİMYASAL HADIM" ile ilgili açıklama yapıldı.

Diva-Sen : "KİMYASAL HADIM" Kesin Çözüm mü?

Geçtiğimiz günlerde insanlığın yüz karası şahsın süfli emelleri uğruna yaptığı nahoş olay 80 milyonu huzursuz etmeye yetti. Suçu işleyen insanlığın yüz karası şahsa verilecek ceza belli oldu, ayrıca kimyasal hadım konusu da gündeme geldi. Gerekli birimler bu konu üzerinde tartışmalara başladı ve değişik alanlarda kimyasal hadım ile ilgili görüşler belirmeye başladı. Bununla beraber söz konusu hadiselerde kimyasal hadım ne kadar caydırıcı olacak sorusu da gündemde yerini almış durumda.

Diğer taraftan asıl üzerinde durulması gereken husus, bu tür ahlak dışı olaylar vuku bulmadan önce nasıl tedbir alınabilir sorusuna cevap aranmasının daha isabetli olacağı kanaatindeyiz. Bu manadan olmak üzere kişileri sapkınlaştıran sosyal Medya, internet, tv yayınları vs. onlarca nedenin gündemi teşkil etmesi gerekmektedir. Bu tür ahlak dışı anlayış ve nefse hâkim olamama durumlarına önlem almanın en ideal ve kesin yollarını ciddi manada değerlendirmekte faydalar vardır. Çünkü bataklık kurutulmadan, kişilerin ahlaki melekelerini düzeltmeden sadece sivrisinekleri öldürmekle problemler çözüme kavuşamaz. Filhakika suç işlemeye meyilli veya suç işleyen kişilere verilen cezalar caydırıcı olmadıktan sonra ferdi manada kesilen cezalar problemleri kesinlikle ortadan kaldıramayacaktır. Geçmişte yaşanan Özgecan olayının failinin cezaevinde ölmesi bu ve buna benzer ahlaksızlıkların önüne geçemedi.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen ailesi olarak kişiye özgü uygulanacak kimyasal hadım uygulamasının söz konusu kişileri başka ne tür sapkınlıklara iteceğinin de psikiyatrlar, psikologlar ve kriminologlarla değerlendirilerek düşünülmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bir anlık nefsani duygularını tatmin için gözünü kan bürümüş müsveddelerin birer sivrisinek olduklarının unutulmaması gerekmektedir. Son tahlilde tüm gayri ahlaki hal ve hareketlerin ortadan kaldırılması adına yetkili çevrelerin alacağı tüm tedbirleri destekliyoruz.

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER