Başkan Ünal’dan, 'Hocalı Katliamı' mesajı

Türk Diyanet Vakıf-Sen'de Yeni Genel Başkan Nuri Ünal, göreve geldikten sonra ilk basın açıklamasını yayımladı. Ünal, Azeri yurdu Hocalı'da, 26 yıl önce Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliamı kınıyorum. Unutmadık, unutturmayacağız

Başkan Ünal’dan, 'Hocalı Katliamı' mesajı

Türk Diyanet Vakıf-Sen'de Yeni Genel Başkan Nuri Ünal, Tüyler Ürperten Hocalı Katliamı`nın 26.Yıldönümü nedeniyle bir yazılı mesaj yayınladı.

Genel Başkan Ünal, 26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşayan soydaşlarımıza karşı eli kanlı Ermeni katilleri tarafından yapılan vahşet ve katliamın 26. Yılı.

Kara bir gün olmuştur 26 Şubat 1992. Yalnızca bir gün içinde tümü savunmasız 63 çocuk, 106 kadın, 70 yaşlı olmak üzere 613 kişi katledilmişti. 487 kişi ağır yaralandı ve 1275 kişi ise rehin alındı.

 1milyon 200 bin Azerbaycan Türkü sürgün edilmiş, kendi öz vatanlarından kaçkın olmuşlardır.

Başkan Ünal,Yapılan zulümleri anlatmaya ne kalem ne de mürekkep yeter. Azerbaycan ve Türkiye bir candır. Karabağ yeniden vatan topraklarına katılana kadar gönlümüz hüzünlüdür. Ermenistan işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal çekilmelidir. İşlediği insanlık dışı vahşetin hesabını mutlaka vermelidir.

Hocalı katliamında ve Karabağ işgalinde şehit edilenleri ve bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.”dedi

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER