3+1 Kimleri Kapsıyor ?

25,06,2019 Tarih’inde ilk dinigercekhaber olarak duyurusunu yaptığımız 4+2 yılın artık 3+1 yıla dönüştürüldüğü haberi gündeme bomba gibi oturdu,fakat aklımıza takılan  bazı sorular vardı .

dinigercekhaber
3+1 Kimleri Kapsıyor ?

Peki bu yasa hangi yıl atanan sözleşmeli personeli kapsamaktaydı ?

Geçmiş yıllarda atanan sözleşmeli personel durumu için nasıl bir yol izlenecek ?

Bu soruları dinigercekhaber olarak Diyanet-sen Genel Başkan Yardımcısı HACIBEY ÖZKAN hocamıza sorduk.

Öncelikle 3+1 haberimizi hatırlayalım..

TBMM genel kurulunda, sözleşmeli pozisyonlarda çalışan öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gereken sürenin kısaltılmasına yönelik kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı din hizmetleri sınıfına ait kadrolarda istihdam edilen sözleşmeli din görevlilerinin 4 yıl süreyle başka bir yere atanamayacağına yönelik süre 3 yıla indiriliyor. Sözleşme gereği 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde din hizmetleri sınıfına ait kadrolara atanabilecek. Bu şekilde kadroya geçen personel, aynı yerde en az 2 yıl yerine artık 1 yıl görev yapacak.

3+1  yasası  hangi yıl atanan sözleşmeli personeli kapsayacak ?

HACIBEY ÖZKAN : Tüm sözleşmelileri kapsamıyor , bundan sonra alımlar bu şekilde olacak (3+1) yani 2019 da alınanların süresi kısaltıldı .

Geçmiş yıllarda atanan sözleşmeli personel durumu için nasıl bir yol izlenecek ?

HACIBEY ÖZKAN : Bu konuyu Ağustos ayında toplu sözleşme maddesi olarak gündem yapacağız diye belirtti.

Diyanet haber

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus
Yunus - 2 hafta Önce

2014 Mayıs ayında sözleşmeli imam olarak görev aldım o günden bu yana hep kadro haberi bekliyorum benim gibi binlerce imam arkadaş var sendika bu haberi sözleşmeli imamlara müjde diye veriyor. Sendikadan istifa etmekle çok doğru yapmışım. Böyle adalet olmaz. İnşAllah bu yanlış bir an önce düzeltilir.

Snb
Snb - 2 hafta Önce

Sendikalar bunu nasıl kabul ediyor. Daha önceki yıllarda da böyle olaylar oldu, sendika kabul etmedi ve herkese geldi kadro. Adil olunsun

Adil
Adil - 2 hafta Önce

Kadrolu olanlara il dışı tayinlerde 2 yıldan 3 yıla çıkarınca eskileri kapsıyor du imam hatiplerin iyiliğine bir şey olursa kapsamıyor.yuh ki yuh siz personele düşmanmısınız. Yazıklar olsun bir gün de adam gibi bir iş yapın.be

Ramazan kalkan
Ramazan kalkan - 2 hafta Önce

Birşeyi de tam olarak yapsanız keşke ...

Adelet
Adelet - 2 hafta Önce

Öyleyse Çok büyük bir haksızlıķ yapılmış olur.

4b li
4b li - 2 hafta Önce

Yav kardesim sizden 6 yildir kadro bekleyen sozlesmeliler varken bundan sonraki atamalara hak tanimakla mesgulsunuz once bekleyenlere kilak verin hakkini verin dogmamis cocuga don bicmek tamam guzel ama oncekiler en cok hak sahibi

sözlesmelı
sözlesmelı - 2 hafta Önce

bunların da hesabı sorulur elbet birgün yazık bee yazık 6 yıl oldu su haksızlıgı gıdermediniz.

derya....
derya.... - 2 hafta Önce

kadrolulardan daha çok emekle çalışanlar var


SIRADAKİ HABER