15. Kez Yetkiliyiz

Diyanet-Sen, Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda 81 ilde tek yetkili sendika olarak bir ilke daha imza attı. 

15. Kez Yetkiliyiz

Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda istikrar ve başarının değişmeyen adresi, yüzlerce kazanımın mimarı Diyanet-Sen 15. kez yetkiyi göğüslemenin haklı onurunu yaşıyor. Diyanet-Sen Türkiye genelinde 15. kez yetkili sendika olurken 81 ilin 81’inde de yetkiyi alarak bir ilke daha imza attı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu başkanlığında Diyanet hizmet kolunda görevli sendikaların üye sayıları tutanakla tespit edildi.

Buna göre Diyanet-Sen 79.797 üye sayısı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 15. Kez, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 605 üye sayısı ile 8. kez ve toplamda 80.402 üye sayısı ile 15. Kez yetkiyi göğüsledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre şu anda mevcut 117 Bin 636 Diyanet çalışanından 87.426 erkek, 13.912 kadın ve toplamda 101. 338personel sendika üyesi. Buna göre kamu çalışanları içerisinde yüzde 86 sendikalaşma oranı ile Diyanet çalışanları büyük bir başarı yakalamıştır. Diyanet-Sen ise yüzde 68 sendikalaşma oranı ile tüm sendikalara büyük bir fark atmayı başarmıştır.

Tüm hizmet kolları arasında sendikalaşma oranı en yüksek kurum Diyanet İşleri Başkanlığı olurken bu oranda yüzde 68’lik payın sahibi olan Diyanet-Sen aynı hizmet kolundaki diğer 17 sendikanın toplamına dahi büyük fark atarak din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatlamış oldu.

Diyanet-Sen bu yıl ayrıca 81 ilin 81’inde de yetkiyi alarak bir ilke daha imza attı. Türkiye genelinde ve 81 ilde yetkiyi alarak Türkiye sendikacılık tarihinde bir ilki daha başarmış oldu.

Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada Diyanet-Sen’e güvenmektedir.

Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak arama çabalarında, menfaatlerini koruma çalışmalarında Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili görmektedir.

Bunun anlamı, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a adım adım teşkilatını gezen, onların dertleri ile dertlenen gece gündüz, kar kış, demeden bu dava için, Diyanet-Sen sevdası için ter akıtan Diyanet-Sen’in lider kadrosunun çalışmaları Diyanet ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından takdir edilmektedir.

Diyanet ve Vakıf çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi, sorunlarına çözüm bulunması için mücadele veren; Türkiye’nin ve dünyanın sosyal ve siyasal meselelerine hassasiyet gösteren; 1998 yılından beri kuruluş felsefesinden taviz vermeden, ilk günkü azim, heyecan ve kararlılıkla yoluna devam eden Diyanet-Sen, bu sonuçlar ile yeni bir destana ve büyük bir başarıya imza atmıştır.

Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak, bütünleşmesi sonucudur. Bütünleşmenin, maddi ve manevi öncelikler başta olmak üzere, bize yüklediği büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılmaktadır. Bu güç ve birlik, her şeyden evvel Türkiye’nin gücü ve birliğine hizmet etmektedir.

Bizi büyüten, merkezinde güzel ülkemiz ve milletimiz olan büyük bir ideal; refah ve kültür seviyesi yüksek, demokratik, kardeşlik temelinde toplumsal bütünlüğünü sağlamış bir Türkiye idealidir. Bu ideal her türlü ayrımı, hesabı, kimliği, ayrışmayı, ötekileştirmeyi önemsizleştirmekte, eritmektedir. Biz bu duygu ve yaklaşımla bütün bir Türkiye’yi kucakladık, kucaklıyoruz. Yapay, zorlama ayrımlarla insanımızı dışlamadık, itmedik, ötekileştirmedik. Kucaklaşma, haksızlık kimden gelirse gelsin karşısında olma, mazlum ve mağdura el uzatma bizi daha da büyüttü ve Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz. Türkiye ile birlikte büyük hayallerimiz, düşüncelerimiz, umutlarımız, amaçlarımız var. Bugün ulaştığımız sayının asıl ifade ettiği işte bu duygu, gönül ve ideal birlikteliğidir.

Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu yana, etkili ve yetkili sendika olma yolunda verdiği mücadele, yaptığı çalışmalar 15 Mayıs 2004’te genel yetkili sendika olarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olma hüviyetiyle daha da anlam kazanırken, sendikamız bugün hem nicelik hem de nitelik bakımından zirveden yeni ufuklara yolculukta yeni bir destan yazmıştır.

Sendikamızın hem nicelik hem de nitelik olarak bugünlere gelmesinde emeği olan şube başkanı ve yönetiminden ilçe yönetimleri ve işyeri temsilcilerimize; gece gündüz demeden, canla başla, adanmışlık duygusuyla, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 17:50
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
NE YETKİSİ MİS   SOYGUNCUKUKTA   NIRINCISINIZ  AMA BUNUN BEDELİ ÇIKAR AZ KALDI
NE YETKİSİ MİS SOYGUNCUKUKTA NIRINCISINIZ AMA BUNUN BEDELİ ÇIKAR AZ KALDI - 1 yıl Önce

FİTİR FITIR ÇIKAR BEDELİ BU SALTANAT İN MERAK ETMEYIN MİSYON ER DIŞ GUCLERIN MAŞALARI TROLLERI

Imam
Imam - 1 yıl Önce

Yıllardır temsilcilkten ileri gitmeyen illeri gözden geçirseniz teşkilat için iyi olur Nevşehir gibi mesela

selim
selim - 1 yıl Önce

Rüzgarın etkisiyle gidiyorsunuz. nasıl olsa imamlar üye her il şube başkanına bir araba, oh ne güzel ama elbet bir gün bunun hesabı sorulur.

Hafız
Hafız - 1 yıl Önce

Din görevlilerinden Lisans mezunlarının tümünün ek göstergesinin 3600 olmasını temenni eder ve çalışmalarınızı görmek istiyorum.

Yardici. Hizmetli
Yardici. Hizmetli - 1 yıl Önce

hadi goreli yardimci hizmetlilerin de ek gostergesini halledin edmezsiniz

SIRADAKİ HABER