Reklam

Prof. Dr. Erbaş'tan Teravih Namazları İçin Yeni Açıklama

Katıldığı tv programında açıklamalarda bulunan Erbaş,vaka sayılarının azalması durumunda yeni kararlar alınacağının sinyallerini verdi.

Prof. Dr. Erbaş'tan Teravih Namazları İçin Yeni Açıklama
15 Nisan 2021 - 16:32
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, VAV TV'de canlı olarak yayınlanan "İftar Vakti" programına katıldı.

Önemli açıklamalarda bulunan Erbaş:

"Vakalar düşerse yeniden karar alabiliriz"

Erbaş, "Ramazan'da camilerimizde beş vakit namazımız kılınıyor. Cuma namazı kılınıyor. Camilerde salgınla mücadelede insanımız o kadar tedbirli ki, zaten temizlik olmadan Müslümanlık olmaz. Temizlik olmadan camiye gidilmez. Bütün bunlara rağmen biz dedik ki mademki son zamanlarda vakalarda bu kadar artış oldu. Milletimize yardımcı olalım, teravih namazlarımızı evde kılalım. Farz namazlarımızı, cuma namazımızı camilerde bu tedbirlere riayet ederek kılalım dedik. Allah razı olsun milletimiz anlayışla karşıladı. Ramazan'ın ortasından sonra vaka sayıları aşağılara doğru düşerse biz ona göre yeniden bir karar alabiliriz. Ama milletimizin bu anlayışına, bu ferasetine gerçekten teşekkür ediyorum. Yeter ki bu virüs, bir insana daha bulaşmasın." dedi.

Kaynak: Memurlar Net

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa.
    3 hafta önce
    Hocam ne düşmesi bugün 300 insanımız öldü duyarsız herkesin hakkı var bunda ister camiye gitsin ister markete evden çıkmayacaksın.