Kemal Kılıçdaroğlu tutuklu Demirtaş'a selam söyledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ı ziyarete giden CHP'li Öztürk Yılmaz'ın ziyaret öncesi kendisine bilgi verdiğini söyleyerek..

Kemal Kılıçdaroğlu tutuklu Demirtaş'a selam söyledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ı ziyarete giden CHP'li Öztürk Yılmaz'ın ziyaret öncesi kendisine bilgi verdiğini söyleyerek, "Benim selamlarımı da söyleyin" dediğini ifade etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ıcezaevine ziyaret eden CHP Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ın ziyaret öncesi kendisine bilgilendirdiğini söyleyerek, "Öztürk bey gitmeden önce bana sordu gitmek istediğini ifade etti ‘tabii gidebilirsiniz’ dedim, ‘benim selamlarımı da söyleyin’ dedim.

banner178
Dolayısıyla Öztürk bey kendisini ziyarete gitti. Biz öteden beri milletvekillerinin tutuklanmasını doğru bulmuyoruz milletvekillerinin görev yeri parlamentodur ve bu görevi milletvekillerine veren de halkın kendisidir. Onu seçerek parlamentoya göndermiştir, parlamento dışındaki bir organın milletvekilini parlamento dışında bir organın uzaklaştırmasını hapse atmasını doğru bulmuyoruz. Yani bu yetki tümüyle parlamentoya ait olmalı.

Ayrıca şu da çok önemli; diyelim ki parlamentoda görev yaparken suçüstü olmamak kaydıyla herhangi bir şekilde kişi yargılanabilir elbette. Dokunulmazlığı kaldırılabilir elbette. Buna da itirazımız yok. Ama bir ceza alacaksa eğer bunun da dönem sonuna atılması lazım yani milletvekilliği görevi sona erer ondan sonra eğer mahkum olacaksa hapishaneye girer." dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 20:50
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER