Reklam

Özdemir, '' Camiler karanlıkta kaldı, ezanlar sustu ''

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir konuyla ilgili açıklamasında, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da camilerin elektriklerinin kesilmesi camii görevlileri ve cemaati zor durumda bırakmıştır'' ifadelerine yer verdi.

Özdemir, '' Camiler karanlıkta kaldı, ezanlar sustu ''
16 Haziran 2021 - 14:36
Özdemir, camii cemaati, elektriklerinin kesilmesi sonucu karanlıkta ibadetlerini yerine getirmek durumunda kaldı. Camilerin ısınma ve soğutmadan kaynaklı elektrik giderleri nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizdeki birçok camide elektriklerinin kesilmesini eleştirerek “Cemaat ve elektrik şirketlerini karşı karşıya getiren bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli, camilerimizin ısınma soğutma giderleri de dâhil tüm elektrik giderleri genel bütçeden karşılanmalıdır, dedi.

Özdemir, vatandaşın paraları ile yapılan camilerin elektriklerinin kesilmesi ülkemiz adına utanç verici bir durumdur. Cami görevlilerimiz ile elektrik şirketlerini karşı karşıya getiren vatandaşları mağdur eden bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli camilerimiz elektriklerine kavuşturulmalıdır.” İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum