Reklam

Muhammed Emin Yıldırım'dan Teravih Tepkisi

Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım’dan teravih tepkisi: Bunu yaparsanız onarılmaz yaralar açarsınız!

Muhammed Emin Yıldırım'dan Teravih Tepkisi
08 Nisan 2021 - 10:29 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 11:04

Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, Diyanet İşleri’nin ‘teravih namazı evde kılınsın’ kararına tepki gösterdi.

Yıldırım, “bir kesime ayrıcalık tanır, bir kesimi mahrum bırakırsanız, bu büyük musibete karşı takınılması gereken tedbiri zayıflatır, onarılamaz yaralar açarsınız…” dedi.

Muhammed Emin Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, “Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik” yorumuna tepki gösterdi.

Twitter hesabından eleştirdi

Araştırmacı-Yazar Muhammed Emin Yıldırım teravih namazının yasaklanmasını tepki göstererek sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir mesaj yayımladı.

“Kongreleri yapar, lokantaları kapatırsanız, bazı şeyleri serbest bırakır, teravihlerin camilerde kılınmasını yasaklarsanız, bir kesime ayrıcalık tanır, bir kesimi mahrum bırakırsanız, bu büyük musibete karşı takınılması gereken tedbiri zayıflatır, onarılamaz yaralar açarsınız…”dedi.


Kaynak:Yeniakit


YORUMLAR

 • 15 Yorum
 • Ali
  1 hafta önce
  Salgın var salgın hastalıkta cuma bile farz değilken sen nasıl konuşuyorsun hoca.........
 • Mahmut DEMİR
  1 hafta önce
  Son zamanlarda Diyanet işleri başkanlığı nı Sosyal medya üzerinden kim eleştiriyorsa , Ya gafilliginden ya da (proje gereği) itibarsizlaştırın emrine uyarak yaptığını düşünüyorum, Diyanet İşleri başkanlığının tüm birimlerinin telefon ve mail adresi var,samimi olanlar arar söylerler,ben arayıp konuşuyorum,beni konunun uzmanına bağlıyorlar derdimi anlatıyorum, hatta siz kapatın biz sizi arayalım, size yazmasın diyecek kadar anlayışlı ve nazikler, sayın Muhammed Emin Yıldırım hocamız diyeneti arasa niye aradın diye sitem mı edeceklerdi yoksa,durum hakkında bilgi mı verirlerdi? Saygılarımla
 • Dadaş Suat
  1 hafta önce
  Yaw sen kimsin Allah aşkına hu salginda sağlık mi önemli yoksa teravih mi önemli hoca bildiğimiz insanlar bile fitne çıkarmaya çalışıyor ülke de vaka sayıları 55 bine dayanmış diyanet üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor destek olacağına köstek oluyorsun hoca efendi sen bilmiyor musun teravih sünnet bir namaz ve Hz peygamber salgın olmadığı halde teravih namazını evde kıldığını sen neyin peşindesin Allah aşkına diyanet işleri başkanlığı bu vebali en aza indirme gayretinde keşke herkes diyanet işleri başkanlığı ve personeli kadar duyarlı olsa kendine gel hoca efendi
 • osman adiguzel
  1 hafta önce
  Uibrahim kardes beyin guzel anliyor da herkes kendi menfaatine calistirirmis motoru.kongreler olmadan siyasiler kanunlar ve yasalar karsisinda yok hukmundedir.terafih camide kilinmayinca dinin karsisinda musluman dinden mi cikiyor.siz sapla samani karistiriyorsunuz sanki.
 • Hafiz mehmet
  1 hafta önce
  Yanlışa yanlışla cevap vermek külliyen yanlış kongrelerde olanlar yanlış diye bu kadar insanın vebaline girmek kimin hakkı teravih evde kılına bilir kaldığı her yıl camilerde teravih namazı için cemaat bulamazken şimdi ne oldu adam sabah namaza farz olan namazı camide kılmanın sünnet olan teravih için kıyameti koparıyor lütfen bu muhalefeti bırakın vicdanı konuşun din böyle bir şey değildir saygılar
 • zeki yıldız
  1 hafta önce
  Teravih namazı gayrı müekked sünnettir hiç kılınmasada bireylerin herhangi bir sorumluluğu indellahda yoktur. Peki size soruyorum teravih namazları camilerde kılınırken herhangi bir kişiden kaynaklı virus birilerine bulaşırsa bunun sorumluluğunu siz alabılırmısınız .her konuda ahkam kesmek bilmişlik değildir.İnsanlara doğruları anlatın diyanet e karşı bir sıkıntınız varsa açık edin,yoksa da nıfak sokmayın.
 • zeki yıldız
  1 hafta önce
  Teravih namazı gayrı müekked sünnettir hiç kılınmasada bireylerin herhangi bir sorumluluğu indellahda yoktur. Peki size soruyorum teravih namazları camilerde kılınırken herhangi bir kişiden kaynaklı virus birilerine bulaşırsa bunun sorumluluğunu siz alabılırmısınız .her konuda ahkam kesmek bilmişlik değildir.İnsanlara doğruları anlatın diyanet e karşı bir sıkıntınız varsa açık edin,yoksa da nıfak sokmayın.
 • Bahriyavuz
  1 hafta önce
  Teravih camide kılınsa, hopluyorlar,evde kılınsa hopluyorlar.beni kongre şu bu ilgilendirmiyor.Mantikli sağlıklı ne ise o yapılsın. Islâm akla mantığa uygun deniyor,din adına sağlıksız saçma yorum yapiliyor
 • Amed 21
  1 hafta önce
  Meyve veren agaç taşlanir hakkikati söylemek şuç olmuş
 • Bedrettin Duyar
  1 hafta önce
  Bütün ibadetlerin şartlarında sağlık vardır,sana evde kılma diyen yok,bu namazı kılmak yasak diyen yok,başkasının vebaline giremezsiniz
 • İbrahim Günaydın
  1 hafta önce
  Muhalefet etmek marifetmiş gibi öteden beriden, dünyadaki bu virüsün sirayet durumunu, ülkede günlük bulaşmanın 55 000 olduğunu yok sayararak idarenin bütün bir sorumluluk yükü altındaki kararına muhalefet etmeyi hangi dini hassasiyetle değerlendirelim. Geçen sene bu kadar yüksek rakamlar yokken cuma namazı dahi kılamadık, Geçen sene ülkelerden hacca gidilemedi, Tavaf yapılamadı. Bu bulaş altında camiler kapanmıyor, sadece Yatsı ve teravihle beraber camide kapalı mekanda uzun bir zaman kalınacağından, cemaatle kılınması sünnet-i kifaye olan teravihi mahalledeki evlerde bir çok kişi aile fertleriyle cemaatle kılacaklardır. Rabbim bu ameli cemaatle kılamayanlara da cemaatle kılmış sevabı bahşeder inşaallah. Bu virüs bir bela, bir tehlike değil midir? Tehlikeye karşı tedbir almak Allah'ın emri değil midir? Cuma namazını camide cemaatle kılmak farzı ayındır, cami yolunda yağmur, çamur sıkıntılar mazeret sayılırken bu virüs teravih için camide cemaat olmamak için bir mazeret sayılmaz mı? Yönetimin, Diyanet'in teravih kararı gayet normaldır. Muhalif davranıp zihinleri bulandırmaksa bir vebaldır. Rabbim yaklaşan ramazanın rahmetinden, mağfiretinden faydalanmayı nasip eylesin. Evlerimizde diğer vakit namazları gibi teravihimizi de kılalım. Hatta evdeki aile fertlerine imam olarak cemaat yapalım. Evlerimiz de nurlansın, ışıklansın inşaallah.
 • Yorumcu
  1 hafta önce
  Bu çok bilmişlerden bıktık artık.Otoritenin aldıgı kararlara islama aykırı olmadıgı müddetçe boynumuz kıldan incedir..Selam e dua ile.
 • Halilibrahim Onur
  1 hafta önce
  Tabi sana herşey kolay sorumluluk yok ahkam kesiyosun .
 • Ali
  1 hafta önce
  AKp il kongrelerini izleyin nasil tika basa salonlarin doldugunu.
 • ubrahim
  1 hafta önce
  ahkam kesmiyor yani hoca diyorki akp kongreleri yapar esnafın ekmek teknesini kaptirsaniz ustunede teravih evde kilinsin derseniz olmaz diyor.yazilani beyninizle idrak edin lutfen.ortada bir celiski var