Zonguldak Kozlu İlçe Müftüsü İl Müftü Yardımcılığına Atandı

Kastamonu İl Müftü Yardımcılığı görevine atanan Metin Aykut Hoca Görevine Başladı.

Zonguldak Kozlu İlçe Müftüsü İl Müftü Yardımcılığına Atandı


Üç adet il müftü yardımcılığı kadrosundan ikisi uzun süredir boş olan Kastamonu İl Müftülüğü'müze Zonguldak Kozlu İlçe Müftüsü Metin Aykut Hoca atanarak görevine başladı.

Daha önce Çatalzeytin İlçemizde ilçe müftülüğü yapmış bulunan hocamız, son olarak Kozlu İlçe müftülüğü görevini yürütnekte idi.

Son iki yılında hareketli günler yaşayan hocamız, Kozlu İlçe Müftüsü iken Adıyaman Kahta İlçe Müftülüğü'ne atanmış, ancak yaşanan bazı gelişmeler üzere tekrar Kozlu İlçe Müftülüğü görevine iade edilmişti.

Hocamıza şehrimizde hayırlara, rızaya, sulha, huzura, iki cihan saadetine vesile olacak hizmetler, başarılı çalışmalar diliyoruz. Şehrimize, Diyanet camiamıza ve şahsına hayırlı olmasını dileriz.

banner178
Mehmet Aykut Hocamız Kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Metin AYKUT, Diyanet İşleri Başkanlığında 12.11.1984 tarihinde Elazığda Kursiyer İmam Hatip olarak göreve başladı.

Muş, Samsun, İzmir, Tokat ve İstanbul İllerinde Kur'an Kursu Öğreticiliği, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım görevlerinde bulunduktan sonra 10.12.2000 tarihinde Siirt İli Pervari İlçe Müftülüğüne atandı. Kastamonu Çatalzeytin ve Yozgat Çandır İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu. 12.09.2014 tarihinde Kozlu İlçe Müftülüğü görevine başlayan Metin AYKUT hocamız, bir yılı aşkın bir süre geçici görevle Adıyamam Kahta İlçe Müftülüğü görevini yürüttükten sonra tekrar Kozlu İlçe Müftülüğü görevine iade edilmişti.

Hocamız evli ve dört çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 23:38
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER