V.H.K.İ ALIMI SINAV İLANI

V.H.K.İ ALIMI SINAV İLANI

T.C. KÜTAHYA VALİLİĞİ İl Müftülüğü 
Sınav ilanı

İLAN KÜTAHYA MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURULUR

ilimiz ve ilçe Müftülüklerimizde münhal bulunan aşağıdaki unvanı, sınıfı ve kadro dereceleri yazılı kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği ile Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince sözlü ve uygulamalı imtihan yapmak suretiyle naklen atama yapılacaktır. 

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki şartları taşımak,

2- Halen Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak.

3- il dışından başvuranlar için bulunduğu görev mahallinde iki yıl, İl içinden başvuranlarda ise altı ay görev süresini doldurmuş olmak.

ALIM İLANI İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

4- Asaleti tasdik edilmiş olmak.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR 

Veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak atanabilmek için; a) Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak, b) En az lise ve dengi okul mezunu olmak, c) Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak. 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Dilekçe,

2- İ1 dışından müracaat edenlerin Müftülükçe imzalı hizmet cetveli,

3- Bilgisayar sertifikası fotokopisi,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Müracaat etmek isteyenler belgelerini 30.05.2018 Çarşamba gününden başlamak üzere 13.06.2018 Çarşaba günü saat 17:30'a kadar müftülüğümüze teslim edeceklerdir.

2- Postadaki gecikmeler dikkate ahrunayacaktır.

3- Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemi yapılmayacaktır.

4- Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve 13.06.2018 tarihi saat 17.30'dan sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.

5- Adaylar münhal olan kadrolardan yalnızca birine başvuru yapabilecektir.

DİĞER HUSUSLAR

1- Ilan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

2- Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi hakkında kaAQnuni işlem yapılacaktır.

3- Atanma şartlarını taşımadıkları sonradan tespit edilenlerin atamaları Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin 15. Maddesi gereği iptal edilecektir.

4- Sınav İl Müftülüğünde, 20.06.2018 Çarşamba günü saat 09.00'da başlayacaktır. Sınav müracaatın çok olması halinde müteakip günlerde de devam edecektir. Ilan Olunur. 30.05.2018 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 11:17
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dede
Dede - 1 yıl Önce

Slm alykm imam hatip arti Hafz barajı aşanları ek tercihte yerleşsin saygılar sunuyorum

SIRADAKİ HABER