Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alım İlanı

İl ve İlçe Müftülüklerinde görev yapan camii görevlilerinden (askere gitme, yurtdışı görevi, Tashihi Huruf Kursu, ücretsiz izin vb.) çeşitli sebeplerle...

Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alım İlanı

Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alım İlanı

BİTLİS İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN İLAN

İl ve İlçe Müftülüklerinde görev yapan camii görevlilerinden (askere gitme, yurtdışı görevi, Tashihi Huruf Kursu, ücretsiz izin vb.) çeşitli sebeplerle boşalan kadrolara, 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 86. Maddesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11/1-b ve 11/2 Maddelerine göre vekâleten atama yapılacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI

A- ARANAN ŞARTLAR:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme ve Sınav Yönetmeliğinde belirtilen şartlara haiz olmak.

3- Erkek olmak.

4- İmam-Hatip unvanı için İmam-Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak.

5- Müezzin Kayyım ünvanı için en az Lise veya Dengi okul mezunu+Hafız olmak

banner178
6- İmam-Hatiplik ve Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmamak

7- Adayın en son mezun olduğu öğrenim durumuna göre 2016 yılı DHBT’den en az 60 ve üzeri puana sahip olmak.

8- Halen vekil olarak görev yapıyor olmamak.

9- Terör örgütlerine ve Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı tespit edilenler sınavı kazansalar bile görevlendirme yapılmayacağı gibi hiçbir hak iddia edemeyeceklerdir. Ayrıca haklarında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

 B- BAŞVURU İŞLEMLERİ:

1- Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar, bu şartları taşıdıklarına dair belgelerle birlikte (Dilekçe, diploma, kimlik fotokopisi, DHBT sınav çıktısı varsa hafızlık belgesi) 09.04.2018 tarihinden 23.04.2018 tarihi mesai bitimine kadar İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

2- İsteklilerin en geç 23.04.2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar müftülüğümüze şahsen başvurmaları ve 24.04.2018 Salı günü saat 09.30’da sınavın yapılacağı Bitlis İl Müftülüğünde hazır bulunmaları gerekmektedir.

3- Sınavda başarılı olanlar sınavdan sonraki gün Müftülük duyurular panosunda duyurulacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

4- Sınav işlemleri esnasında gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

5- Asli görevlisi dönünce vekilin görevi son bulur. İlanen duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 11:06
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER