VEKİL İMAM HATİP VE MÜEZZİN KAYYIM ALIM İLANI

Sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre açıktan Vekil İmam-Hatip/Müezzin-Kayyım alınacaktır.

VEKİL İMAM HATİP VE MÜEZZİN KAYYIM ALIM İLANI

KAYSERİ İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN VEKİL İMAM-HATİP VE MÜEZZİN-KAYYIM İLANI

2018 yılı içerisinde ilimiz ilçe müftülüklerine bağlı camilerde görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyımlardan Başkanlığımızca yurtdışında uzun süreli din görevlisi olarak görevlendirilenler, Askerlik sebebiyle maaşsız izinli sayılanlar ve diğer sebeplerle boşalan/boşalacak  kadrolarda görevlendirilmek üzere 2016 yılı KPSS(DHBT) puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının iki (2) katına kadar çağrılacak adaylar arasında yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre açıktan Vekil İmam-Hatip/Müezzin-Kayyım alınacaktır.

UNVANI

MEZUNİYET DURUMU

KONTENJAN SAYISI

VEKİL İMAM-HATİP/M.KAYYIM

İlahiyat Fakültesi+Hafız

10

İlahiyat Fakültesi

10

İ.H.L+ İlahiyat Önlisans+Hafız

10

İ.H.L+ İlahiyat Önlisans

10

LİSE+ İlahiyat Önlisans

 2

İ.H.L+ Hafız

10

İ.H.L

10

TOPLAM

62

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

1- 657 sayılı Devlet memurları Kanunun değişik 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak.

2- Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmet Sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3-Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-124, İlahiyat Ön Lisans mezunları için KPSSP-123 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP-122 puan türünden en az 60 (atmış) puan almış olmak,

4-İsteklilerin en geç 30/04/2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar İl Müftülüğüne dilekçe, T.C. Kimlik no’lu nüfus cüzdan sureti, diploma, Adli Sicil Kaydı (Resmi Kurum için), 2016KPSS (DHBT) belgesi ve hafız olanlar için Hafızlık belgesi ile birlikte başvurmaları gerekmektedir. Sınav günü ve yeri başvuru bitiminde www.kayseri.diyanet.gov.tr adresinde bildirilecektir.

5- Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak şarttır.

6-Yerleştirmeler yıl içerisinde vekil imam-hatip ve müezzin kayyıma ihtiyaç duyulan camilerin özelliği dikkate alınarak başarı sırasına göre açıktan atama teklifleri yapılacaktır.

7- Sınav işlemleri sürecinde adayın beyanı esas alınacaktır. Yerleştirme sürecinde yerleştirilmesi yapılan adaylardan belge istenecektir. Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecinde işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi yerleştirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişkileri kesilecektir.

8-Postadaki vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

NOT : Lise Mezunu Hafız olanlar Müezzin-Kayyım olarak müracaat edebilirler.

İlan olunur. 16/04/2018

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER