Sınav İlanı !

Edirne İl Müftülüğü ; münhal kadro sınav ilanı... Münhal kadro; veri hazırlama ve hizmetli alımları il müftülüne yapılacaktır.Sınava girecek adayların katılma şartları ve gerekli belgeler mevcuttur. İşte detaylar...

Sınav İlanı !

                                                                                                               İ L A N İ

 02/01/2019 tarihli ve 42049244-900-04 sayılı Valiliğimiz onayı. Aşağıda unvanı, hizmet sınıfı, kadro derecesi, kadro adedi ve kadrosunun bulunduğu yer yazılı münhal kadrolara yazılı ve/veya sözlü yarışma sınavı ile naklen atama yapılacaktır.

A-SINAVA KATILMA ŞARTLARI

1-Halen Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak.

2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak.

3- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinde belirtilen şartlara haiz olmak.

4- İl dışından başvuranlar için bulunduğu görev mahallinde 2 yıl, İl içinden başvuranlarda ise en son görev yerinde 6 ay görev süresini doldurmuş olmak.

5- Asaleti tasdik edilmiş olmak.

B-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR;

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği Kadrosu için;

a)-En az lise ve dengi okul mezunu olmak.

banner178
b)-Başkanlık teşkiltında en az iki yıl görev yapmış olmak

c)-Kurumca yada ilgili kurumlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak,

Aşçı Kadrosu için;

a) En az Lise ve Dengi okul mezunu olmak.

b) Milli Eğitim Bakanlığından onaylı Aşçılık Sertifikasına sahip olmak.

c) Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak

Hizmetli Kadroları için;

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

b)Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak.

6-İsteklilerin en geç 08/02/2019 tarihi mesai bitimine kadar Müftülüğümüze başvurmaları ve imtihanın yapılacağı 12/02/2019 tarihinde saat: 10:00’da İl Müftülüğümüzde (Ana Binada) hazır bulunmaları ilan olunur.

7- İsteklilerin fotoğraflı İş Talep Forumu ile müracaat etmeleri (İl ve İlçe Müftülüklerinden temin edilebilir, İl dışından müracaat edenlerin çalışmış oldukları Müftülükçe imzalı Hizmet Cetveline ek olarak, Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaları, Aşçı kadrosu için müracaat edenlerin Aşçılık sertifikası, ile Özgeçmişlerini, İş Talep Formuna eklemeleri).

8- Başvurular şahsen yapılacak olup, posta, faks, mail vb. yollarla gönderilen müracaat kabul edilmeyecektir. İlan olunur.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 11:45
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER