Ravza Cihan Sakarya İl Müftü Yardımcısı Oldu

Kocaeli İl Müftüsü olan Sinan Cihan'ın Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olan kızı Ravza Cihan, babası ile aynı birimde çalışmadan doğacak söylentinin önüne geçilmesi adına Sakarya İl Müftü Yardımcısı olarak atandı.

Ravza Cihan Sakarya İl Müftü Yardımcısı Oldu

Manisa İl Müftüsü görevini yürütmekte iken 26 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Kocaeli İl Müftüsü olan Sinan Cihan, aynı müftülükte il müftü yardımcısı olan kızı Ravza Cihan ile bir araya gelmiş oldu. İl Müftüsü olan babanın kızının sicil amiri olmasının doğru olmadığı kamuoyunda konuşulmaya başlanmıştı.

DİYANET KONUYA EL ATTI

Diyanet İşleri Başkanlığı daha sonra ortaya çıkması muhtemel söylentileri başlamadan bitirme adına önemli bir adım attı ve Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ravza Cihan'ı Sakarya İl Müftü Yardımcılığı'na kaydırdı. Diyanet'in attığı bu adım ile baba ile kızının aynı birimde çalışmasından doğacak muhtemel söylentilerin de önüne geçilmiş oldu.

HATİCE SÜMER KOCAELİ'YE ATANDI

Kacaeli İl Müftü Yardımcısı Ravza Cihan'ın Sakarya İl Müftü Yardımcısı olarak atanması ile Sakarya İl Müftülüğü'nden iki bayan müftü yardımcısı olmuş oldu. Bir süredir Sakarya İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Hatice Sümer'in de Kocaeli İl Müftü Yardımcılığı'na kaydırılması ile bu sorun da halledilmiş oldu. DINIGERCEKHABER olarak Sakarya İl Müftü Yardımcılığı'na atanan Ravza Cihan'a ve Sakarya İl Müftü Yardımcılığı döneminde başarılı bir çalışma sergileyen Kocaeli'nin yeni il müftü yardımcısı Hatice Sümer'e yeni görevlerinde başlarılar dileriz.

RAVZA CİHAN KİMDİR ???

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER