Müftülüğün Bir Projesi Daha Hayata Geçti

‘Annemle Evde Kuran-ı Kerim Okuyorum

Müftülüğün Bir Projesi Daha Hayata Geçti


Bitlis Valiliği koordinesi ve İl Müftülüğü öncülüğünde hazırlanan ‘’Annemle Evde Kur’an-ı Kerim Okuyorum’’ projesi, Öğretmen evinde düzenlen bir programla hayata geçirildi.

Bitlis Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilen programa;

Bitlis Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU, eşi Şenay USTAOĞLU, İl Müftüsü Sayın Mehmet Feysal GEYLANİ, kurum amirleri, ilçe müftüleri, şube müdürleri ve Bitlis’te görev yapan Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

İstiklal Marşı okunması, saygı duruşu ve Kur’an-ı Kerim okunması  ile başlayan programın açılış konuşmasında Müftü GEYLANİ; Burada göreve başladığımızda kadınlar ve ailelere ulaşma noktasında çok sıkıntı çektiğimizi gördük. Bu nedenle müftülük olarak Başkanlığın hizmetlerini evlere kadar ulaştırarak, aileler arasında diyalogun güçlü olmasını, mutlu ve huzurlu bir aile yaşantısını ortaya çıkarmak için sevgili peygamberimizin uyguladığı metotlardan birisi olan, aile içi eğitimi esas alarak ‘’Annemle Evde Kur’an-ı Kerim Okuyorum ‘’ projesini oluşturduk dedi. 

Müftü GEYLANİ konuşmasının devamında;

Başta Sayın valimiz olmak üzere, projenin oluşmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu proje ile evlerimiz, Kur’an-ın nuru, rahmeti ve bereketi ile aydınlanacak, aile fertleri arasında huzur ve mutluluk tabloları ortaya çıkacak ‘’ dedi.

banner178
Bitlis Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU ise;

Bugün çok önemli bir projenin startını vermek üzere bir araya geldik. Bu proje dalga dalga ilimize yayılarak her evde Allah’ın kelamının yükselmesine vesile olacaktır. Bizim amacımız, evlerde Kur’an-ı Kerimin sesini yükseltmek. Bitlis’imizde özellikle bayanlarımız arasında Kur’an-ı Kerimi okuma ve öğrenme noktasında bir eksiklik olduğunu gördüm. Bu konuda ne yapabiliriz diye müftü hocamla zaman zaman konuyu paylaşırken, Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin başlatmış olduğu   ‘’ Okuma Yazma Seferberliği ‘’ kapsamında bu projeyi hayata geçirmeyi uygun bulduk dedi.

Konuşmasının devamında Vali USTAOĞLU;

Bitlis kültür ve medeniyeti çok eskilere dayanan bir ildir. Yüzyıllara meydan okuyan medreseleri hala ayaktadır. Bu millet tarihin her döneminde İslam’a sancaktarlık yapmış, özellikle Bitlis ili çok önemli şahsiyetleri kendi bağrında yetiştirmiştir. İlimizin bu konuda bayanlara yönelik çok fazla eksikliği var. Bu coğrafyanın terör belasından yıllardır çektiği sıkıntıyı hep beraber görüyoruz. Biz inanıyoruz ki, eli kalem tutandan bu memlekete zarar gelmez. Ağzında Allah kelamını söyleyen, Kur’an-ı öğrenen ve bu anlamda alnı secdeye varanlardan zarar gelmez. Yavrularımızı milli, manevi anlamda milletine, devletine ve tüm değerlerine sahip yetiştirme adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu projeyle ilimizde farklı bir hava oluşturacağımıza inanıyorum.”

Program, Şube Müdürü Ahmet ELMAS’ın projeyi tanıtması ve temsili olarak projeye katılacak olan bir aileye, Mealli Kur’an-ı Kerim takdimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 11:01
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER