Müftü'den İmamlara Uyarı

Müftü Sarıkaya, İmamları Uyardı...

Müftü'den İmamlara Uyarı

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya, 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı dönüşü ayağının tozuyla katıldığı aylık mutat personel toplantısında personeli ile ilginç bilgi paylaşımlarında bulundu.
19 Mart 2018 Pazartesi günü aylık mutat personel toplantısı yapıldı. Toplantı, Rüstempaşa Camii İmam-Hatibi Selahattin Sungurtekin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

13 Mart 2018 Salı günü Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kongre ve Kültür Merkezin’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İyilik Ödülleri töreni ve 14-16 Mart 2018 tarihlerinde Diyanet İşleri Başkanlığınca Haymana’da düzenlenen 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısına katılan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, personelimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamını iletti.

Sarıkaya, Üç ayların ümmet için hayırlı olmasını diledi. Daha sonra 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısında aldığı notlar ve sonuç bildirgesi ile ilgili özetle şu bilgileri paylaştı ve personelimize şu tavsiyelerde bulundu.

1- Sosyal medyayı kaynak alanlar sosyal olmazlar. Kaynağın sağlamlığını araştırmadan paylaşım yapmayın. Ayrıca sizi sorumluluğa sokacak paylaşımlardan uzak durun.

2- Teknoloji ve sosyal medya çocuklarımızı elimizden alıyor. Aile fertleriyle ilgilenmek zorundayız.

3- Camilerde öğrencilerin ders çalışabileceği mekânlar oluşturalım.

banner178
4- Uyuşturucu ile mücadelede aktif rol alalım.

5- Gençlere anlayacakları dil ile hitap edelim. Din dilini muhatap kitleye göre seçmek durumundayız.

6- Camileri daha işlevsel hale getirelim. Değerli arkadaşlar, İstanbul’da bir meslektaşımız dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İyilik Ödüllerinde ödül aldı. Levent Uçkan adlı görevlimiz genç, yaşlı herkesin saygı duyduğu bir din gönüllüsü. Biz de çevremize ışık olmak durumundayız.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 160 ülkede hizmet verdiğini, ülkemizde 3500 konuk öğrencinin okutulduğunu, Uluslararası İmam Hatip Programında 1113 öğrencinin okutulduğu belirtti ve Türkiye Diyanet Vakfına ait diğer konularda da kısa bir bilgilendirme yaptı. İl Müftüleri Toplantısı Sonuç Bildirgesinin tüm personelimizce okunmasını tavsiye etti.

Toplantıya İl Müftü Yardımcıları Abdurrahim Aytaç ve M. Zahid Belek ile Şube Müdürleri, Murakıplar ve İlgili Şef ve Memurlar da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 11:31
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bhaddin küçükyurt
Bhaddin küçükyurt - 1 yıl Önce

Çok doğru geç kalınmış konulardan bahsetmiş,umarım hayata geçer

SIRADAKİ HABER