Müftü açıkladı: ‘ÇORAPSIZ CAMİYE GİRDİ DİYE SORUŞTURMA AÇILMADI”

Müftü açıkladı: İMAM HAKKINDA ‘ÇORAPSIZ CAMİYE GİRDİ DİYE SORUŞTURMA AÇILMADI”

Müftü açıkladı: ‘ÇORAPSIZ CAMİYE GİRDİ DİYE SORUŞTURMA AÇILMADI”

“İMAM HAKKINDA ‘ÇORAPSIZ CAMİYE GİRDİ’ DİYE SORUŞTURMA AÇILMADI”

Kentte geçtiğimiz günlerde intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen imam hakkında da, “çorapsız camiye girdiği” gerekçesiyle bir soruşturma açılmadığını belirten Müftü Can, “İmam arkadaşımız hakkında böyle bir olayla ilgili soruşturma açılmadı. Kendisi hakkında çıkan haberlerin ardından araştırma yaptırdım. Hakkında 2007 yılından bu yana açılan başka bir soruşturma yoktur. İmam arkadaşımız, hastanede şekeri olduğunu ve bu nedenle dengesini kaybederek düştüğünü söylemiş” ifadelerini kullandı.

Müftü açıkladı: ‘BitCoin, Vancoin ve OneCoin haramdır’

“BitCoin” ve “OneCoin” gibi sanal ve dijital para ticaretlerini değerlendiren ve vatandaşları uyaran İl Müftüsü Rüstem Can, “Bu tür sanal ve dijital para birimlerini kullanmak, bunların ticaretini yapmak haramdır. 2 imamın görevden alınması, tabi ki sadece sanal para birimini kullanmalarından kaynaklanmamaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı, imamlarla ilgili 2017 yılında bir soruşturma başlattı ve bunun sonucunda da böyle bir karara vardı” dedi.

Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can, 2 imamın sanal para birimi kullandıkları gerekçesiyle görevden alındığı iddiasının ardından açıklama yaparak, “BitCoin”, “OneCoin” ve benzeri dijital para birimleri ile yapılan ticaretin haram olduğunu söyledi. Pusula’ya konuşan Müftü Rüstem Can, “Bu tür sanal ve dijital para birimlerini kullanmak, bunların ticaretini yapmak haramdır. 2 imamın görevden alınması, tabi ki sadece sanal para birimini kullanmalarından kaynaklanmamaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı, imamlarla ilgili 2017 yılında bir soruşturma başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı müfettişler, gerekli soruşturmayı yaparak, böyle bir karara vardılar. Ancak sanal para veya buna benzer işlerle uğraşmak haramdır. İmamlık, diğer memurluklarla karıştırmamalıdır. İmamlık daha fazla dikkat ister” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 01:39
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza Ateş
Hamza Ateş - 1 yıl Önce

Bitcoin vb. Sanal paraların satımı ve ticaretini yapmak haram diye soruşturma açılıyorsa kredi kullanan veya diğer haramlara bulaşanlarada mı soruşturma açılacak

mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

hocam o zaman tüm kredi çeken hocaları ve tüm kredi kartı kullanan hocaları görevden atın bari ben böyle olmadığını ve hocaya karşı bir art niyet seziyorum bu müftüler bunun hesabını ahrette nasıl verecek onu hep birlikte göreceğiz.

erkal
erkal - 1 yıl Önce

bu müftü doğru konuşmuyor ben öyle seziyorum vurun gariban imama nasılsa eli kolu bağlı Allah tan korkun müftüüüü

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Yorum yapan arkadaşlar arasında bu hocamızın görev yaptığı yerde arkadaşlar var mı. Eğer varsa eyvAllah yaptığı yorumlar maalesef zandan ibaret.

SIRADAKİ HABER