Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kuran kurslarına katılımı artırmak için Kuran kurslarında okuyan öğrencileri Kuran-ı Kerim-i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla..

Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

Trabzon İl Müftülüğü

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kurslarına katılımı artırmak için Kur’an kurslarında okuyan öğrencileri Kur’an-ı Kerim-i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması düzenlenecektir. 18 yaşından gün almamış olanlar ve 18 yaş ve yukarı yaşta olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.18 yaş altı öğrenciler ilçe birinciliği, il birinciliği, bölge birinciliği ve son olarak da Türkiye birinciliği için, 18 yaş üstü öğrenciler ise ilçe birinciliği ve il birinciliği için yarışacaklar.

Akçaabat İlçesi müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında okuyan öğrencilerden anılan yarışmaya katılmak için müracaat edenler arasında ilçe birincilerinin seçimi yapılmıştır. Müftülük toplantı salonunda yapılan yarışmada 18 yaş altı öğrencilerden Derecik Mahallesi Demirtaş-Derecik-Karaman Kur’an Kursu öğrencisi Hüsna TURHAN, 18 yaş üstü öğrencilerden ise Söğütlü Mahallesi Fatih Cami Kur’an Kursu öğrencisi Gülcan HATİPOĞLU birinci oldular.

17 Nisan 2018 tarihinde İl müftülüğünde yapılacak olan il birincilerinin seçiminde ilçe birincilerine başarılar dileriz.

banner178

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 19:24
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER