İl Müftüsü Aksoy Emekli Oldu

Müftü Kemalettin Aksoy 20.03.2018 tarihinde emekliye ayrıldı.

dinigercekhaber.com
İl Müftüsü Aksoy Emekli Oldu


 Erzurum'da Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini kazandı ve 1980 yılında oradan mezun oldu. Aynı yıl Müftülük Vaizlik sınavlarını kazanarak Gümüşhane-Kelkit İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Dört yıl altı ay görev yaptıktan sonra, Trabzon ili Tonya İlçe Müftülüğüne tayin oldu.

banner178
Bu İlçede üç yıl iki ay görev yaptıktan sonra Trabzon-Araklı İlçe Müftülüğüne naklen tayin oldu. Sekiz yıl altı ay bu ilçede Müftülük görevini yürüttü. 1996 yılında Başkanlığımızın açtığı yurtdışı sınavlarını kazanarak Almanya -Düsseldörf-Duisburg Yunus Emre Camii Din Görevlisi olarak Yurtdışı görevine başladı.

Altı yıl Almanya da Din Görevlisi olarak görev yaptıktan sonra 15.12.2002 tarihinde Türkiye’deki görevine Araklı İlçe Vaizliğine başladı.

15.06.2003 tarihine kadar Araklı İlçe Vaizi olarak görev yaptıktan sonra, 30.06.2003-03.05.2011 tarihinde Rize-Pazar İlçe Müftülüğü yaptıktan sonra, 03.05.2011 Tarihinde Bayburt İline İl Müftüsü olarak atanan Müftü Kemalettin Aksoy 20.03.2018 tarihinde emekliye ayrıldı.
 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER