İl Müftülüğünden Geçici Öğretici Alım İlanı

Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi Sınavı

İl Müftülüğünden Geçici Öğretici Alım İlanı

T.C. ÇANAKKALE VALİLİĞİ İl Müftülüğü 
İLAN 

2018 Yılı Yaz Kur'an Kursları ile 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Ilimiz ve ilçe Müftülüklerimizde öğreticiye ihtiyaç duyulan Kur'an Kursları ve 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik kurslanmızda ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere sözlü sınavla Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi alınacaktır. Gerekli şartlar aşağıya çıkarılmıştır. Ilgililere ilanen duyurulur. 

ALIM İLANLARI İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

A-SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

1- En az İmam Hatip Lisesi mezunu olmak.

2- Bayan olmak.

3- 2016 yılı DHBT sınavından en az 60 puan almış olmak. 01/Ilçe Müftülüklerince DHBT'den 60 puandan daha az puan alanların da müracaatlan kabul edilecektir. İlçe Müftülüklerince 60 puan ve üzeri alanlar ile 59 puan ve daha az puan alanlar ayrı ayrı liste yapılacaktır. Boş kursların 60 puan ve üzeri alanlar ile doldurulamaması halinde, DHBT'ye girip 59 puan ve daha az puan alanlar arasından başarı sıralamasma göre görevlendirme yapılacaktır.

4- Kur'an Kursu Öğreticiliğine engel hali bulunmamak.

5- 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik kurslarda görev alacaklann çocuk eğitimi ile ilgili "Önlisans ve Lisans diploması" veya "4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Belgesi" ne sahip olmak.. (Belgeleri 19/01/2017 den sonra olanlar, D.İ.B.yazısı gereği 4-6 yaş Kur'an Kurslarında görevlendirilemeyecektir.)

6-Sabıka kaydı olmamak ve Güvenlik soruşturması sonucu arşiv araştırma kaydı bulunmamak.

B-SINAVA MÜRACAAT İŞLEMLERİ:

1-Görev almak için sadece bir ilçeye müracaat edilebilecektir.

2-Müracaatlar 27.05.2018 — 10.06.2018 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar görev almak istedikleri İlçe Müftülüklerine şahsen yapılacaktır. İlçe Müftülükleri aldıkları başvuruları 11/06/2018 Pazartesi günü saat:17.00'ye kadar İl Müftülüğüne ileteceklerdir.

3-Müracaatlar Müftülüklerinden temin edilen dilekçe ile yapılacaktır.(Nüfus cüzdanı, Diploma, varsa Hafızlık belgesi dilekçeye eklenecektir)

4-Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır

5-Sınav sonuçları ilgili her türlü duyumlar Müftülüğümüzün www.canakkale.diyanet.gov.tr web sitesinden yapılacak olup, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

banner178
6-Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar, sınavda başarılı olsalar dahi işlemleri iptal edilecektir.

7-Sınav ile ilgili konularda tereddüt hâsıl olduğunda, Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerli olacaktır.

C-SÖZLÜ SINAV YERİ VE TARİHİ:

1-İl Müftülüğünde 13/06/2018 Çarşamba günü saat 09.00 da yapılacaktır

D-GÖREVLENDİRME İLE İLGİLİ ŞARTLAR:

1-Sözlü sınavda 70 (yetmiş) puan ve üzeri alanlar başarılı sayılacaktır.

2-Görevlendirrneler başarı sıralamasına göre ilgililerin talepleri alınarak görev almak istedikleri İlİİlçe Müftülüklerince yapılacaktır.

3-2018-19 Eğitim Öğretim yılı içinde ihtiyaç olması halinde sonradan açılacak olan ve geçici öğreticiye ihtiyaç duyulan Kur'an Kurslannda başarı listesindeki sıralamaya göre görevlendirme yapılacaktır.

E-BAŞARILI OLANLARDAN İSTENECEK BELGELER:

1-Dilekçe.

2-Nufus sureti,

3-Diploma aslı ve sureti (aslı iade edilecektir),

4-Sabıka kaydının olmadığına dair Savcılıktan alınacak belge,

ALIM İLANLARI İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ .

5-2016 yılı DHBT belgenin internet çıktısı.

6-Sağlık yönünden Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi olarak görev yapmasına engel halinin bulunmadığına dair yazılı beyanı(dilekçesi).

7-Fotoğraf(2 adet)
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 14:54
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER