Hizmeti Vatandaşların Her Kesimine Ulaştırmak Önceliğimizdir

Hakkari İl Müftülüğü yıl boyunca devam edecek olan din hizmeti bayanlara vaaz ve irşat hizmeti veriyor.

Hizmeti Vatandaşların Her Kesimine Ulaştırmak Önceliğimizdir

Hakkari İli merkeze bağlı ilçe, kasaba ve köy,  adresinde oturan bayan kardeşlerimize din hizmeti sunmak için oluşturulan bayan irşat ekiplerimiz vaaz ve irşat hizmeti  devam ediyor.

Hakkari İl Müftümüsü Faruk Gürbüz konuşmasında ; “Zor bir coğrafyada, dağınık ve birbirine uzak yerleşim yerlerinde hizmet verme gayreti içerisindeyiz. Hizmeti vatandaşların her kesimine ulaştırmak önceliğimizdir. Bunun için imkânlarımızı azami ölçüde kullanmaktayız” dedi.

banner178
“Cami hizmetlerinden istenilen seviyede yararlanamayan kardeşlerimize ulaşmaya, onların soru, görüş ve önerilerini almaya, dini yönlü eksik ve aksaklıklarını gidermeye çalışmaktayız. Bu konuda genel irşat faaliyetlerinden faydalanamayan bayan kardeşlerimize din hizmetini ulaştırmak için kur’an kurslarımızın kadrolu ve fahri öğreticilerinden bayan irşat ekiplerimizi oluşturduk.  Ekiplerimiz müftülüklerimizce planlanan programlar dâhilinde il ve ilçe merkezleri ile belde ve köylerdeki cami, kur’an kursu ve diğer uygun mekanlara giderek, bayan kardeşlerimize vaaz ve irşat hizmeti sunmakta, soru ve önerilerini almakta, sorunlarını dinlemekte, halledebilecekleri istek ve arzularını yerine getirmeye çalışmaktadırlar.” ifadelerini kullandı.

Hakkari İl Müftüsü Faruk Gürbüz konumasını ; ''Yaptığımız bu tür hizmetlerin vatandaşlarımızda yarattığı memnuniyet mutluluk vericidir. Bu da hizmetin kalitesini yükseltmede bizlere daha çok moral ve motivasyon sağlamaktadır. Programlara katılan bayan kardeşlerimize imkanlarımız nispetinde Diyanet ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınları hediye edilmektedir. Gayretlerinden dolayı bayan görevlilerimize teşekkür ederim.” sözleriyle tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 17:13
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER