HAFIZLARA TABLET !

Bilecik İl Müftülüsü Necati Akkuş gençlik merkesi toplantı salonunda Osmanlı Yatılı Hafızlık Kuran Kursu okuyan hafızlara tablet hediye etti.

HAFIZLARA TABLET !

Bilecik Gençlik Merkezi toplantı Salonunda Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursunda okuyan ve hafızlığını 10 sayfayla devam eden öğrencilere İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından tablet hediye edildi.

Programa İl Müftüsü Necati AKKUŞ, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa SADOĞLU, İl Vaizi Erhan YILMAZ, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin AKSOY, Kurs Yöneticisi İbrahim ÇELİK, Öğreticiler ve Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu Öğrencileri katıldılar.

İl Vaizi Erhan YILMAZ’ın Sarıkamış şehitlerini anlatan konuşmasıyla başlayan programda Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu öğrencileri tarafından sarıkamış ve tüm Şehitlerimizin ruhlarına itafen Kur’an-ı Kerim okundu ve dua yapıldı.

Programda konuşma yapan İl Müftüsü Necati AKKUŞ; Sarıkamışta şehit olan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz; diyerek.

“Kur’an-ı Kerim sonsuza kadar insanları doğru yola götürecek tek kitaptır. Yüce Allah sadece sevdiği insanların kalbine Kur’an-ı yerleştirir. Bu bakımdan Kur’an-ı Kerim’i sevmek, okumak, okutmak, ezberlemek ve onunla amel etmek, O’ndan istifade etmek Cenabı Allah’ın bizlere büyük bir lütfudur.

Ben Kur’an öğrenen gençleri, hafızlık yapan çocuklarımızı ve onların ailelerini canı gönülden tebrik ediyorum ve “marifet iltifata tabidir fehvasınca” bu gayretlerinden dolayı onlara birer tablet hediyemiz var güle güle kullansınlar. Dedi. 

Program Konuşmaların ardından ikramlar ve hafızlık yapan öğrencilere tabletleri verilerek son buldu.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA

banner178

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER