Gürcistan Müftüleriyle İftar Yemeği

Artvin İl Müftülüğü iki ülke arasındaki gönül bağını güçlendirmek ve Gürcistan’da görevli il,  ilçe Müftülerini....

Gürcistan Müftüleriyle İftar Yemeği

Artvin İl Müftülüğü iki ülke arasındaki gönül bağını güçlendirmek ve Gürcistan’da görevli il,  ilçe Müftülerini, Artvin ve bağlı ilçelerdeki müftülerle tanıştırmak, fikir alışverişinde bulunmak, ihtiyaç duydukları cami ve benzeri dini yapılar, kütüphane, yayın, eğitim ve öğretim, tesis, araç ve gereçler, sosyal aktiviteler hakkında yapılabilecekleri belirlemek amacıyla iftar yemeği düzenledi.

banner178
Grand Artvin Otelde gerçekleşen iftar programına Tiflis Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem, Gürcistan’ın’ Baş Müftüsü Beglar Khamashitze, Gürcistan İl ve ilçe Müftüleri, İl Müftüsü Hasan Güneş, İl müftü yardımcıları Mahmut Çelikoğlu, Numan Öztürk, İlçe Müftüleri ile müftülüğe bağlı personeller katıldı.
Yemek sonrası İl Müftüsü Hasan Güneş kısa bir hoş geldin konuşması yaparak hem birlik hem kardeşlik hem de tanışma adına bu organizasyonu gerçekleştirdi.
Bu ziyaret iki ülke ve halkları arasında sevgi kardeşlik köprülerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır dedi.

Gürcistan Baş Müftüsü Beglar Khamashitze ve Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem  Gürcistan'daki din hizmetleriyle ilgili kısa bilgiler vererek, iftar programını düzenleyip kendilerini davet eden Artvin İl Müftülüğüne teşekkür etti.
İl Müftüsü Hasan Güneş’e yapmış olduğu gönül bağı çalışmalarından ötürü hediye ve plaket taktimindi bulundular.

Tiflis Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem’in selamlama konuşması ve Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş’in katılımcılara teşekkürü ile iftar programı son buldu. Teravih namazı için Merkez Cami'ne geçen grup, namaz sonrası samimi, sıcak bir ortam içerisinde fikir alış-verişinde bulundular.
Diyanet Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 15:39
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER