Geçici Öğretici Sınav ilanı

Geçici Öğretici Sınav ilanı

2018 yılı Yaz Kur'an Kurslannda İlimize bağlı ilçe Kur'an Kurslannda ihtiyaç olduğu takdirde değerlendirilmek üzere il Müflülüğümüzce aşağıda belirtilen tahmini ihtiyaç sayısı ve şartlara göre yanşma sınavı ile ek ders ücreti karşılığında Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi seçimi yapılacaktır. Halen herhangi bir Kur'an Kursunda görevlendirilen öğreticiler görev yaptığı müftülüklerin uygun görmesi durumunda Yaz Kur'an Kurslannda sınava tabi olmaksızın görevlerine devam edebileceklerdir. 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı 12-13 Eylül 2017 tarihlerinde yapılan sınava katılıp 70 ve üzeri puan alan ve henüz sırası gelmediğinden herhangi bir görev alamayanlarda müftülüklerin uygun görmesi halinde sınavına girdiği ilçede sınava katılmadan Yaz Kur'an Kurslannda görevlendirilebileceklerdir.

İlanen duyurulur.

A-SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun Değişik 48. maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5'inci maddesinin (b) bendinde belirtilen "Ortak Nitelik- şartını taşımak,

3- İmam-Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,

4- Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,

5- Sabıka Kaydı bulunmamak, (Kamu için) 6- 2016 yılı KPSS (DHBT)'den 60 puan ve üzeri almış olmak, 60 ve üzeri puan alan yeterli sayıda mtlracaatçı olmadığı takdirde KPSS (DHBT)'ye girmiş olmak.

B-  BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Başvuru şartlarını taşıyan adaylar en geç 25.05.2018 Cuma günü mesai bitimine kadar;

a) Dilekçe, (Ilçe Müftülüğünden temin edilecek)

b) T.C. Kimlik numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi,

c) 2016 KPSS (DHBT) öğrenim durumuna göre diploma ash,

d) 2016 KPSS (DHBT) sonuç belgesi, e) Varsa Hafızlık belgesi,

f) 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf ile görev almak istedikleri Ilce Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.

2- Her aday sadece bir ilçe Müftülüğüne müracaat edebilir. Birden fazla ilçeye müracaat edenlerin müracaatları ve sınava katılmaları halinde sınavları geçersiz sayılacaktır.

3- ilçe Müftülükleri müracaat eden adayların DHBT öğrenim durumları ile DiBBYS (IKYS) Sınav menüsü altında bulunan DHBT puanını ve öğrenim durumlarını sorgulama ekranından kontrol edeceklerdir.

4- Belgeleri eksik olanlar ile faks ve e-posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

C-  SINAV İŞLEMLERİ

1- 30.05.2018 Çarşamba günü saat 09:00'da Bursa Il Müftülüğü Yeni Hizmet Binasında (Altınova Mh. Istanbul Cd. No: 396 Osmangazi 16270 Bursa) yapılacaktır. Fazla müracaat olması durumunda sonraki günlerde sınava devam edilecektir. 2- Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. 3- Her aday müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup, başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir. 4- Başarılı sayılabilmek için sözlü sınavdan en az yetmiş (70) puan alınması gerekmektedir. Ç- 

GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ

1- Görevlendirmeler, sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır. Puanlann eşit olması halinde DHBT puanı fazla olan, bu puanın da aynı olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumu sırasına göre yapılacaktır.

2- Sınav ve görevlendirme süresince İl Müftülüğümüz internet sitesinde yapılacak tüm duyumlar tebligat sayılacaktır.

3- Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykın belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirilmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.

4- Görevlendirildikten sonra yapılacak Güvenlik Soruşturmasında olumsuz bir durumla karşılaşılması halinde görevlendirmeler sonlandınlacaktır.

5- Diyanet İşleri Başkanlığından herhangi bir talimatın gelmesi halinde DIB.'in talimatı geçerli olacaktır.

D- SINAV KONULARI: 

Yüzüne eğitiminde görev alacak öğreticiler:

a. Kuran'ı Kerim (50 puan) b. Temel ilmihal bilgisi (20 puan)

c. Pedagojik formasyon bilgisi (10 puan)

d. Kavrama, muhakeme etme, özetleme ve ifade etme yetenegi (10 puan)

e. Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan).

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER