Fahri Öğretici Sınav Alımı !

2018- 2019 yılı yaz kuran kursu Sakarya İl Müftülüğü ek ücret karşılığında kuran kursu öğreticisi sınav ilanı yapılacaktır.

Fahri Öğretici Sınav Alımı !

2018-2019 yılı eğitim-öğretim dönemi yaz kur'an kurslarından itibaren, öğretici ihtiyacının karşılanabilmesi için, ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere geçici kur'an kursu öğreticisi sıralama sınavı yapılacaktır.

A) BAŞVURU ŞARTLAR

1-) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şartları taşımak

2-) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili maddelerindeki şartları taşımak,

3-) 2018 yılı DHBT sınavına girmiş KPSS(122/123/124) Puan türlerinin birinden en az 50 puan almış olmak,

4-) İlahiyat fakültesi,

5-) İlahiyat ön lisans veya İmam hatip lisesi mezunu olmak, ( mezun olabilecek durumunda olanlar da sınava girebilir, kazanmaları durumunda görev sırası geldiğinde mezun olduğuna dair diploma veya mezuniyet belgesini ibraz etmesi halinde görev alabilir)

6-)Hafızlık eğitim-öğretiminde görev almak için hafız olmak. 04-06 yaş grubu öğreticiliği için: 04-06 yaş çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili belgeye sahip olmak, (04-06 Yaş grubu eğitimine devam edenler de sınava girebilir, kazanmaları durumunda görev sırası geldiğinde belgesini ibraz etmesi halinde görev alabilirler.)

B) BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

Başvuru yapmak isteyenler 17/04/2019 - 02/05/2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır. Başvuru belgeleri eksik olan, duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 02 Mayıs 2019 Perşembe günü mesai bitiminden sonra başvuru talepleri kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

C) BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

a-) Dilekçe (İlçe Müftülüklerinden temin edilecek)

b-) T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,

c-) 2018 yılı KPSS (DHBT) (KPSS122/123/124) sonuç belgesi, (ilçe müftülüğü tarafından görülerek başvuru sahibine iade edilecektir.)

d-) DHBT sınavına girdiği öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı (Mezun olabilecek durumunda olanların geçici mezuniyet ya da mezun olabilecek durumunda olduğuna dair belge) (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek başvuru sahibine geri iade edilecektir.) Hafız olduğunu beyan edenlerin hafızlık belgesinin aslı (Hafızlık belgesi basım aşamasında veya kayıp ise DİBBYS sisteminden teyit edilecek) (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek geri iade edilecektir.)

04-06 yaş grubu öğreticiliği için: 4-6 yaş eğitimine ait belge (Eğitime devam edenlerin devam ettiğine dair belge) (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek başvuru sahibine geri iade edilecektir.)

 SINAV İŞLEMLERİ

Sınav 2018 yılı KPSS (DHBT) (KPSS122/123/124) puanına göre 60 puan üzeri ve 60 puan altı olarak iki kategoride yapılacak. Sınav yeri ve tarihi daha sonra Sakarya İl Müftülüğünün resmi internet sayfasında ilan edilecek olup, belirtilen tarihlerde başvuru yapmayanlar sınava giremezler. Adaylar, sınava gelirken T.C kimlik No'lu nüfus cüzdanını, pasaportunu veya ehliyetini yanlarında bulunduracaklardır. İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Sınav yeri, tarihi ve sonuçları başvurduğunuz ilçe müftülüğünün resmi internet sayfasında ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır 

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Sakarya İl Müftülüğü bünyesinde yapılan geçici kur'an kursu öğreticisi sıralama sınavına katılmış ve başarılı olmak, Kur'an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir özrü olmamak, Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır. Sözlü sınav puanı en yüksek olandan başlamak üzere görevlendirme yapılacak, ihtiyaç olması halinde başarı sırasına göre görevlendirmeye devam edilecektir. Görevlendirmeler öncelikle 2018 yılı (KPSS) DHBT puanı 60 ve üzeri olanlardan (ihtiyaç karşılanmadığı takdirde, DHBT puanı 60 altında olanlardan) yapılacaktır.

Kendilerine görev teklif edilen ve görev yerini kabul etmeyen adaylar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir. Başarılı olduğu halde başvuru yaptığı müftülükte sırası gelmeyen geçici öğretici adayları, ihtiyacı bulunan ve görevlendirilebilecek öğreticisi bulunmayan diğer ilçelerde ilçe müftüsünün uygun görüşü ile başarı sırası dikkate alınarak görevlendirilebileceklerdir. Görevlendirmeler ‘Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi' ve ‘Başkanlığımızın, ilgili eğitim-öğretim yılına ait uygulama esaslarındaki şartlara göre yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi' ve ‘Başkanlığımızın, ilgili eğitim-öğretim yılına ait uygulama esaslarını güncellenmesi halinde görevlendirmeler son güncellemeye göre yapılacaktır.

 DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

banner178
4-6 Yaş Eğitiminde Görev Alacak Öğreticiler

1-Kur'an- Kerim Yüzünden Okuma (40 Puan)

2-Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Bilgisi, Temel İlmihal Bilgisi (20 Puan)

3-Pedagojik Formasyon Bilgisi (20 Puan)

4-Kavrama, Muhakeme Etme, Özetleme Ve İfade Etme Yeteneği (10 Puan)

5-Liyakati, Temsil Kabiliyeti, Davranış Ve Tepkilerinin Mesleğe Uygunluğu (10 Puan)

Engelli Eğitiminde Görev Alacak Öğreticiler

1-Kur'an- Kerim Yüzünden Okuma (40 Puan)

2-Engelli Eğitimi (Özel Eğitim), Temel İlmihal Bilgisi (20 Puan)

3-Pedagojik Formasyon Bilgisi (20 Puan)

4-Kavrama, Muhakeme Etme, Özetleme Ve İfade Etme Yeteneği (10 Puan)

5-Liyakati, Temsil Kabiliyeti, Davranış Ve Tepkilerinin Mesleğe Uygunluğu (10 Puan)

Hafızlık Eğitiminde Görev Alacak Öğreticiler

1-Hafızlık Bilgisi (50 Puan)

2-Temel İlmihal Bilgisi (20 Puan)

3-Pedagojik Formasyon Bilgisi (20 Puan)

4-Kavrama, Muhakeme Etme, Özetleme Ve İfade Etme Yeteneği, Liyakati, Temsil Kabiliyeti, Davranış Ve Tepkilerinin Mesleğe Uygunluğu (10 Puan)

Yüzüne Eğitiminde Görev Alacak Öğreticiler

1-Kur'an- Kerim Yüzünden Okuma (40 Puan)

2-Temel İlmihal Bilgisi (20 Puan)

3-Pedagojik Formasyon Bilgisi (20 Puan)

4-Kavrama, Muhakeme Etme, Özetleme Ve İfade Etme Yeteneği (10 Puan)

5-Liyakati, Temsil Kabiliyeti, DaVranış Ve Tepkilerinin Mesleğe Uygunluğu (10 Puan)

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 17:34
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER