EZİYETE MÜFTÜ EL ATTI !

Samsun'un İlkadım İlçesi Kefeli Cami'de engellilerin yaşadığı sorunun Samsun Gazetesi'nde "Engelli değil, eziyet yolu" başlığıyla yer almasının ardından İl Müftüsü Veysel Çakı konuya el attı.

EZİYETE MÜFTÜ EL ATTI !

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, İlkadım İlçesi'nde bulunan Kefeli Cami'nde engellilerin yaşadığı sorunun Samsun Gazetesi tarafından gündeme getirilmesinin ardından gereğinin yapılması için İlkadım İlçe Müftülüğü'ne talimat verdi.

BU KONU ATLANMAMALI

banner178
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın engellilerin rahatı içi bir takım çalışma içerisinde olduğunu ancak sonradan yapılan işlerin çözüm olmadığını belirten Çakı, "Türkiye genelinde başkanlığımız camilerde engellilerin rahatı için bir takım çalışmalar yürütüyor. Bu gayret ve çabalarla bir mesafe alındı. Ancak camilerin ilk yapım ve proje aşamalarında böyle durumlar düşülmediği için sonradan yapılan işler ya göstermelik oluyor ya da çözüm bulunamıyor. Bu yüzden proje ve yapımda bu konular atlanmamalı" dedi.

TALİMAT VERİLDİ

Kefeli Cami'de engellilerin yaşadığı sorunla ilgili İlçe Müftüsü Seyfullah Çakır ile görüşüldüğünü söyleyen Çakı, "Özellikle bir cami projelendirilirken ilk yapım ve proje aşamasında engelli rampa ve engelli yolu yapılırken gerekli kurumlarla görüşülmeli. Gereken ölçü ver nizam ne ise o yapılmalı. Bu işler göstermelik yapılmamalı. İlçe müftümüzle konuyla ilgili görüştüm.Talimatı verdim. Sorun inşallah en yakın kısa sürede araştırılıp çözülecek" ifadelerini kullandı. 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER