Engelli Vatandaşın Evine Giderek Mukabele Okuyor

Fatih Cami Kur’an Kursu Öğreticisi Neşecan ÇAĞLAR, ortopedik engelli yaşlı bir vatandaşımızın her gün evine giderek kendisine mukabele okuyor, iftarlarda kendisini yalnız bırakmıyor.

Engelli Vatandaşın Evine Giderek Mukabele Okuyor

Gümüşhane İl Müftülüğünün engellilere yönelik faaliyetleri kapsamında Fatih Cami Kur’an Kursu Öğreticisi Neşecan ÇAĞLAR, ortopedik engelli yaşlı bir vatandaşımızın her gün evine giderek kendisine mukabele okuyor, iftarlarda kendisini yalnız bırakmıyor.

Gümüşhane İl Müftü Yardımcısı Sümeyra GÜVENDİ, Gümüşhane Kadın Engelli İl Koordinatörü Semra ŞAHİN, Kur’an Kursu Öğreticisi Neşecan ÇAĞLAR ve Burcu MUHSİN’de söz konusu vatandaşı evinde ziyaret edip gayretinden dolayı kendisini tebrik ettiler.

banner178
Engelinden ve yaşlılığından dolayı camiye gidemeyen, irşat ve mukabele programlarına katılamayan vatandaş için, sadece kendisi için başlatılan mukabele ve irşat programından çok memnun kaldığını, çok duygulandığını ifade etti.

Gümüşhane İl Müftü Yardımcısı Sümeyra GÜVENDİ yapmış olduğu ziyaretle ilgili şunları söyledi:

“Başkanlığımız son yıllarda engellilere yönelik hizmetlerde büyük mesafeler kat etti. Bizim için sayının önemi yok, engelli kardeşlerimize karşı duyarlılığın artırılması ve onların din hizmetlerinden azami derecede istifade edilebilmeleri için Gümüşhane İl Müftülüğü olarak elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.”dedi


Diyanet Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 17:00
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER