Duyuru !

Geçici Öğretici Sınavı ile ilgili başvuru şartlarına bir yeni ibare eklendi. Bursa İl Müftülüğünden yapılan açıklama aşağıda belirtildi.

Duyuru !

   Bursa İl Müftülüğünden Geçici Öğretici Sınav ile ilgili bir açıklama geldi.                                                     

                                                                    DUYURU

17/04/2019 tarihli Geçici Öğretici Sınav İlanı ile ilgili başvuru şartlarında “2018 KPSS (DHBT) öğrenim durumuna göre diploma aslı veya kurumca tasdikli fotokopisi” istenmektedir. Ancak geçen süre zarfında henüz mezun durumda olmayıp 2019 Haziran ayında mezun olabileceklerini ifade eden bazı Geçici Öğretici adayları bu durumda müracaat edemeyeceklerini ve mağdur olacaklarını beyan etmektedirler.

Bu sebeple aşağıdaki hususların izahına ihtiyaç duyulmuştur;

1- Kamu Kurumlarında resmi görev alabilmek için başvuracakların, açılan sınavların başvuru şartlarından bir tanesi olan mezuniyet (diploma) şartını taşıması gerekmektedir.

2- Mezuniyet ihtimalleri üzerinden hareket edilerek oluşacak sınav sonuçları tablosunda, gerek İlçelerimizin ve bağlı kuran kurslarının gerekse başvuru şartlarını taşıyan diğer adayların mağduriyet yaşamamaları önceliğimizdir.

3- Ancak bahse konu olan sınav 2 (iki) yıl geçerli olmakla birlikte, 2 (iki) yıl içerisinde başka sınav olmayacak anlamı taşımamaktadır. Bu nedenle, henüz mezun durumda olamayanların da mağduriyet yaşamamaları adına, bu süre zarfında İlçelerin ihtiyacı doğrultusunda ek alım için tekrar sınav ilanına çıkılabilecektir.

İlgililere ilanen duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 10:58
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER